Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes 0°C Zataženo

Tipy na víkend: Hudební smršť, jedovatí miláčci a něco pro gurmány

Tipy na víkend: Hudební smršť, jedovatí miláčci a něco pro gurmány
Ilustrační snímek | zdroj: Profimedia

Druhý prázdninový víkend se kvapem blíží. Jak využít dny volna a teplého počasí? Přinášíme vám výběr toho nejlepšího, co můžete o víkendu podniknout. 

Nechte se strhnout alternativním proudem

Milovníci alternativní hudby zbystřete! Nemáte rádi mainstreamovou popkulturu, ale dáváte přednost alternativnímu proudu? Letos se už pošesté můžete od 11. do 13. července vyřádit na Creepy Teepee Festivalu, který se koná v Kutné Hoře v areálu bývalého pivovaru. Festival nabízí tři dny alternativního hudebního nářezu. Program celé akce zde.

Party Party | zdroj: ThinkStock

Pořádná porce českých kapel

A u hudebních tipů ještě chvíli zůstaneme. V Poděbradech se v sobotu, doslova od rána do noci koná 14. ročník festivalu Barvy léta s nadupaným programem v čele s Vypsanou fixou, Wohnouty, Třemi sestrami a Michalem Hrůzou. Můžete využít stanového městečka, které je pro účastníky zadarmo a to hned na místě konání - na louce vedle koupaliště Jezero. Výhodou jsou také slevy ze vstupného, lístek je k dostání maximálně za 300 korun, děti do tří let mají vstup zdarma. Stránky festivalu najdete tady.

Festival Festival | zdroj: ThinkStock

A něco pro labužníky...

Jídlo, jídlo a zase jídlo. Sobota na pražské Náplavce na Rašínově nábřeží se ponese ve znamení kulinářských lahůdek, čerstvé zeleniny a domácích farmářských výrobků. Vyražte na farmářské trhy! V době od osmi do čtrnácti hodin můžete na březích Vltavy nakoupit nejen potraviny (sýry, koláče, marmelády, uzeniny), ale k dostání je například i bio víno nebo řezané luční květiny. 

Farmářské trhy Farmářské trhy | zdroj: isifa/Lidové noviny/TOMAS KRIST

Tajemství jedovatých tvorů

Pražská zoologická zahrada přichystala pro své návštěvníky Den jedovatých tvorů. Vy i vaše děti se dozvíte, proč jsou zvířata jedovatá a kde se jejich jed vlastně bere. Po celý sobotní den budou zaměstnanci zoo odpovídat na vaše zvídavé dotazy a návštěvu můžete zakončit komentovanou prohlídkou a krmením zvířat. Ceník a další info zde.

Pavouk Pavouk | zdroj: ThinkStock

Filmové dožínky na plátnech kin

Jako každý rok i letošní Mezinárodní filmový festival v Karlových varech pořádá po svém oficiálním ukončení filmové ozvěny pod názvem Šary Vary. Diváci, kteří se účastnili festivalu, tak mohou ve vybraných kinech vidět snímky, které jim unikly, a ti, kteří na festivalu nebyli vůbec, mají možnost podívat se na výběr toho nejlepšího, co se ve Varech promítalo. Filmové dožínky potrvají od 12. do 19. července. Čtěte program.

Přípravy Karlovarského festivalu Přípravy Karlovarského festivalu | zdroj: Isifa.com

I ti nejmenší se mohou podívat do Egypta 

A teď něco ryze pro rodiče s ratolestmi. Neradi vidíte své děti sedět u počítačových her a hledáte způsob, jak by si děti pohrály a zároveň se něčemu přiučily? Pak je tu pro vás skvělý tip. Zábavná akce s naučným charakterem Faraoni starého Egypta odkrývá tajemsmtví egyptské říše hravě, poutavě a za jedno odpoledne. Za dětským dobrodružstvím se vypravte už tuto sobotu do pražského Království železnic!  

Procházka v korunách stromů

Naprosto nevšední zážitek můžete prožít na Lipně. V korunách stromů, blízko k nebi a vysoko nad zemí. Nevěříte? Až do sedmé hodiny večerní můžete každou prázdninovou sobotu i neděli navštívit stezku mezi korunami stromů. Najdete ji na vrcholu Kramolína. Nahoru se dostane buďto speciálním autobusem, lanovkou, na kole nebo prostě pěšky. Ten výhled stojí rozhodně za to! Více info zde.

Stezka korunami stromů Stezka korunami stromů | zdroj: Isifa.com

 

Zdroje:
Vlastní