Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Raději to nečíst. Komunisté slaví výročí KSČ, Lenina i Marxe

Raději to nečíst. Komunisté slaví výročí KSČ, Lenina i Marxe
zdroj: tisková zpráva

UVNITŘ VIDEO, PROJEVY Ustavující sjezd KSČ se konal ve dnech 14. až 16. května 1921 ve velkém sále Národního domu na pražských Vinohradech. Letos tomu tak bude devadesát let od založení partaje. A s blížícím se termínem roste i počet příspěvků oslavující komunistickou stranu.

"Úkolem komunistů dnes je neustálý boj proti soudobému kapitalismu, proti fašizujícím tendencím. Boj skutečný, aktivní, poctivý a kulturní - vždy podepřen ideály, vzešlé z myšlenek Marxe, Engelse a Lenina," uvádí stránky s laskavým názvem Třešnička. Oficiálně se jedná o web komunistů z Prahy - východ.

"Komunisté svoje chyby a nedostatky znají, umějí je pojmenovat a objektivně přiznat i s omluvou národu.  Jen skalní antikomunisté a lidé, kteří to nechtějí vidět a slyšet, lidem, kterým je demokracie na míle vzdálena, vše ignorují a komunistické hnutí stavějí na pranýř. Dnes antikomunisté opěvují a vyznamenávají vrahy a zločince," píší na téma 90. výročí založení KSČ znojemští členové.

"Ne, nebylo náhodné, že to byli především radikální sociální demokraté v Rusku, kteří na základě Leninova výkladu K. Marxe a B. Engelse nabídli dělnictvu a všem utlačovaným principiální východisko," píše ve své rozsáhlé glose publikované v Haló novinách poslanec KSČM Miroslav Grebeníček. Ten ve svém textu Vladimira Iljiče Lenina zmínil čtyřikrát, Bedřicha Engelse dvakrát a Karla Marxe hned sedmkrát.

Celý článek na ParlamentniListy.cz