Prodejny Interspar se mění v Alberty

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 1. 8. 2014 12:47) - Aktuality autor: Alina Holušová

Společnost Ahold v pátek odstartovala přeměnu prodejen Interspar v Alberty. Prodělávající Interspary převzal Ahold letos, koupil je za 5,2 miliardy korun. Interspary definitivně zaniknou příští rok, kdy má být ukončeno jejich začlenění do sítě Albertů. Ahold se nákupem Intersparů dostal místo jedničky na českém trhu. 

Z Intersparů budou Alberty

Z Intersparů budou Alberty,zdroj: Profimedia.cz

"Plánujeme přeměnu obchodů na značku Albert, nicméně zachováme všechny silné atributy, které jak Spar, tak Albert nabízí současným zákazníkům. Pečlivě zvažujeme, jak nejlépe zapojit tyto prvky do nabídky stávajících prodejen Albert, abychom skutečně mohli nabídnout to nejlepší z obou," uvedl ředitel Aholdu Jesper Lauridsen.

Antimonopolní úřad ovládnutí prodejen v červnu povolil. Podmínkou však je, že musí prodat prodejny ve čtyřech regionech kvůli zachování účinné hospodářské soutěže. Půjde o pět prodejen v České Lípě, Litoměřicích, Táboře a Třebíči.

"Albert bude muset najít jiného maloobchodního prodejce potravin, který převezme vybrané prodejny a nadále je bude provozovat. Tento prodejce také převezme závazky vůči zaměstnancům. Albert nebude prodejny uzavírat. ÚOHS požaduje, aby byly prodejny odprodány jinému nebo jiným maloobchodním prodejcům potravin, a aby i nadále pokračovaly ve své činnosti," uvedla mluvčí společnosti Ahold Judita Urbánková. 

Například v Třebíči stojí obchody obou řetězců naproti sobě. 

Albert bude v ČR provozovat zhruba 330 prodejen s více než 17,5 tisíce zaměstnanci. Řetězec denně obslouží asi 640 tisíc zákazníků. Ahold již dříve prohlásil, že prvotní investice do získaných prodejen bude 1,35 miliardy korun. Tržby Aholdu v ČR dosáhly předloni téměř 41 miliard korun.

Tagy: Česko ekonomika ČR supermarkety Interspar Ahold obchodní řetězec Albert

Zdroje: ČTK