Korupce v Pražských službách a pochybný tendr magistrátu. Policie obvinila šest lidí

- Aktuality autor: Alina Holušová

Dva lidé byli obviněni v souvislosti se zásahem protikorupční policie v Pražských službách. Vyšetřování se týká hospodaření společnosti v letech 2010 a 2011. Dalších šest lidí čelí obvinění kvůli zakázce, kterou pražský magistrát zadal v roce 2011. Všichni jsou stíháni na svobodě. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

V případu hospodaření společnosti byl podle Ibeheje jeden člověk obviněn z trestného činu zneužití informace a postavení v obchodním styku a druhý ze stejného skutku spáchaného ve formě pomoci. Podle kriminalistů obvinění svou činností získali více než pět milionů korun, uvedl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

V druhém případu byla čtveřice obviněna z trestného činu sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Neoprávněný prospěch získala právnická osoba, uvedl Ibehej.

Podle Ibeheje se detektivové oběma případy zabývali dlouhodobě. Při středeční razii provedli několik domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, které se týkaly například advokátních kanceláři. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

Tagy: policie Česko Praha korupce ČR pražský magistrát Pražské služby

Zdroje: ČTK