Případ vraždy manželů se blíží do finále

- Aktuality autor: Danica Klein

Případ vraždy manželů z Přerova, jejichž těla se dosud nenašla, se blíží do finále. Kauzu, ve které je obžalována z dvojnásobné vraždy bývalá manželka oběti Hana Nárožná se synem Pavlem, dnes soudce po dalším dokazování odročil na polovinu června. Očekávají se už závěrečné řeči. Ojedinělým případem provázeným řadou znaleckých posudků se olomoucký krajský soud zabývá téměř rok.

Dvojice obžalovaných na verdikt čeká ve vazbě, kde tráví již třetí rok. Na závěry krajského soudu čeká také přerovský soud. Dosud totiž nemohl pohřešované prohlásit za mrtvé. 
"Předpokládám, že budeme pokračovat v provádění listinných důkazů. Pokud nedojde k zádrhelu, měli bychom se v průběhu 18. června dostat k závěrečným řečem," řekl dnes soudce Vladimír Hendrych.

Manželé zmizeli v listopadu 2009. V jejich rodinném domě po nich zbyly pouze krvavé stopy na stěnách a podlaze. Podle žalobkyně bývalá manželka oběti Hana Nárožná se synem Pavlem pár zavraždili, jejich těla naložili do osobního auta a odvezli na neznámé místo. Důvodem mohly být rodinné i majetkové spory, otec syna totiž před vraždou vydědil.

Pohřešovaní manželé razantní útok nemohli přežít

Po tělech zavražděných policisté marně pátrají už od listopadu 2009. Prohledávali tehdy v rojnicích přírodní lokality na Přerovsku a Olomoucku, vodní toky a plochy. Nasadili i policejní potápěče a psovody. Ze Slovenska povolali kynology - specialisty na vyhledávání zemřelých. Použili i vrtulník s termovizí, ale bezvýsledně. Podle znalce však pohřešovaní manželé razantní útok ve svém domě nemohli přežít.

Soud proti obžalovaným přímý důkaz nemá. V rukou má však soudce kromě pachových stop například výpověď souseda, který Nárožného v osudnou noc viděl řídit auto zmizelého muže. Doklady a platební karty oběti činu objevili po dvou letech exekutoři v klavíru Nárožné, když nástroj chystali k dražbě. "Klavír byl rok volně přístupný, bylo dost času tam něco podsunout," podotkl dnes Nárožný.

Otec není mrtvý

Soudce Hendrych dnes z igelitu vytáhl také často zmiňovanou bundu se stopami krve, kterou údajně policisté zabavili Nárožnému přímo u výslechu. I ta byla podrobena znaleckému zkoumání. "Není to moje bunda, žádnou bundu jsem policistům nevydával," tvrdil dnes obžalovaný a naznačil, že zřejmě patřila jeho otci. To však před soudem dnes popřela sestra zavražděného. "U bratra jsem takovou bundu nikdy neviděla," vypověděla žena.

Kauzou se zabývá také přerovský okresní soud, který už řadu měsíců řeší, zda může prohlásit pohřešované za mrtvé. Podmínky pro to již nastaly, rozhodnutí mohlo padnout už na konci ledna, konečnému verdiktu soudce však zabránily námitky Nárožného. Podle informací prohlásil, že jeho otec mrtvý není a nachází se v Americe.

Tagy: soud Olomouc přerov finále

Zdroje: ČTK