Policie a extrémisté obsazují Nový Bydžov

- Aktuality autor: red

Policisté od dnešního rána kontrolují auta na příjezdech do Nového Bydžova na Královéhradecku, kde se odpoledne uskuteční mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Při kontrole zajistili například plynovou pistoli, basebalové pálky a sekyru, řekla mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Konání shromáždění oznámily také další subjekty. Obchody v centru jsou uzavřené, některé mají dřevěnými deskami zakryté výlohy.  Všude jsou vidět desítky policistů, před 10:00 hodinou nad městem přelétl vrtulník a centrem projela kolona policejních dodávek.

Klid před bouří?

Po ulicích chodí policisté z antikonfliktních týmů, vidět jsou i členové pořádkových jednotek. "Zatím je ale  klid," řekla mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Na příjezdu od Hradce Králové stojí policejní hlídky u benzinové čerpací stanice. Kontrolují všechny přijíždějící automobily, tvoří se kolona vozidel.

Policisté zastavovali také linkové autobusy, kde kontrolovali doklady cestujících. "Musel jsem ukázat také obsah kapes a otevřít batoh," řekl jeden z cestujících.

Obchodníci  z obav z násilností uzavřeli své obchody, někteří výlohy zajistili dřevěnými deskami. Desky kryjí výlohy například lékárny, obuvi či prodejny hraček.

Starosta kritizoval Romy

Z centra města zmizely odpadkové koše.  V Novém Bydžově se situace vyhrotila loni v listopadu po několika přepadeních a znásilnění mladé ženy.

Petici žádající zajištění bezpečnosti podepsalo 3257 lidí. Starosta Louda následně vydal prohlášení ostře kritizující Romy a vyhlásil sérii opatření proti problémovým obyvatelům.

Město například povolalo bezpečnostní agenturu a zvýšilo počet strážníků. Přítomnost ve městě výrazně posílila i policie.

Zdroje: ČTK