Na Zlínsku měli hasiči rušno, uvízla kráva a hořelo

- Aktuality autor: red

Rozsáhlý požár dnes dopoledne zcela zničil dvoupodlažní zděný dům v Podkopné Lhotě na Zlínsku. Kvůli mimořádně těžkému terénu se záchranářům nepodařilo k ohni včas dostat, dům shořel celý. Až za pomoci jeřábu se pak podařilo hasičům vyprostit březí krávu, která v Liptále na Vsetínsku spadla do sběrné jímky kravína.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Záchranáři se v této chvíli zaměřují na to, aby ochránili les v blízkosti požáru. Zatím nedokážou říci, zda se v domě někdo nacházel, řekl mluvčí zlínských krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na samotě u lesa

Oheň pohltil dům stojící na samotě v chatové oblasti.  S technikou se tam nedalo dostat. "Je tam  mimořádně těžký terén. Museli jsme dojít k ohni stovky metrů pěšky," uvedl Mitáček.

Doplnil, že  z domu zůstaly jen obvodové zdi. "Na místě je navíc silný vítr a suchá tráva, v blízkosti je les. Hasiči se proto nyní zaměřují na to, aby se oheň nešířil do okolí," doplnil informaci.

"Dovnitř jsme se stále ještě nedostali. Až po zvládnutí požáru budeme moci prostory prohledat," dodal Mitáček. S majitelem domu však hasiči mluvili telefonicky a ten míří na místo.

Březí kráva v jímce

Až za pomoci jeřábu se pak ráno podařilo hasičům vyprostit březí krávu, která v Liptále na Vsetínsku spadla do sběrné jímky kravína. Zvíře zůstalo stát až po krk ve výkalech a hrozilo mu utonutí.

Hasiči museli kvůli záchraně zvířete vyřezat otvor do střechy kravína. Zvíře se nakonec dostalo na svobodu v pořádku.  řekl opět Ivo Mitáček.

"Během noci se nejméně dvě krávy dostaly z výběhu uvnitř kravína. Jedna se zaklínila u vchodu a druhá se propadla otvorem do částečně kryté velké sběrné jímky kravína.

První krávu se pracovníkům družstva podařilo vyprostit, ale na vytažení druhé museli být povoláni hasiči," dokončil informaci. 


Zdroje: ČTK