Pasažéři v šoku: Letadlo zamořily včely

- Aktuality autor: Danica Klein

Včelám, které byly nelegálně převáženy letadlem, se podařilo vyletět ve chvíli, kdy byl boeing 10.000 metrů nad zemí. Mezi pasažéry propukla okamžitě panika.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Pasažéři byli v šoku, mnohým vyrazil pot," prohlásil Andrej Savostin. Incident se stal 28. května při letu z Blagoveščenska do Moskvy, ale ruské sdělovací prostředky o něm informovaly až nyní.

Odvážná posádka

Zástupce ředitele letiště Anatolij Smirnov nastoupil na palubu se dvěma krabicemi, přičemž v jedné byly včely. Vyhnul se bezpečnostní kontrole, položil obě zavazadla do šatny v první třídě a odešel. Spolu s ním do tohoto oddělení letadla přišla skupina moskevských podnikatelů.

Na palubě bylo 193 pasažérů, mezi nimi 30 dětí. Když letadlo vystoupalo do deseti kilometrů, začaly z šatny vylétávat včely a ženy se daly do křiku. Letuškám se podařilo otvor v krabici zalepit a pochytat včelky, které se rozlétly mezi cestující. "Posádka prokázala hrdinství," hodnotil jejich výkon Savostin.

Záležitost se dostala až k soudu, protože letecká přeprava hmyzu je v Rusku zakázána. Prokurátor odmítl záležitost komentovat, ale Savostin řekl, že úředníci, kteří porušili zákon, trestu unikli. "Ututlalo se to," prohlásil.

Zdroje: ČTK