Dnes je neděle 29. května 2022., Svátek má Maxim a Maxmilián
Počasí dnes 17°C Dešťové přeháňky

Pane Kalousku, co Vaše vztahy s knížetem? ptali se ministra. A to neměli dělat...

Pane Kalousku, co Vaše vztahy s knížetem? ptali se ministra. A to neměli dělat...
Miroslav Kalousek | zdroj: Mediafax

Časopis Respekt chtěl udělat rozhovor se dvěma blízkými lidmi z táborů obou prezidentských kandidátů. Oslovil proto kolegu a spolustraníka Karla Schwarzenberga (TOP 09) ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a podporovatele Miloše Zemana (SPOZ) režiséra Filipa Renče. Místo odpovědí se z úst obou zmiňovaných linuly pouze urážky.

"Jste póvl a hnůj," zněla odpověď ministra Kalouska na žádost Respektu o krátký rozhovor týkající se jeho pracovních vztahů se Schwarzenbergem.

"S kýmkoli jiným se o tom vztahu budu bavit, ale vy píšete o mně samé lži, takže vůbec nic ode mě neuslyšíte," dodal Kalousek.

A co chtěl časopis od Kalouska slyšet? "Šlo vlastně o maličkost. Na Facebooku se často objevují věty – Topolánek měl svého Dalíka, Zeman Šloufa a kníže má Kalouska. Je to samozřejmě velmi nepřesná zkratka. Miroslav Kalousek je plnohodnotným členem vlády, kdežto Dalík i Šlouf byli nosiči vody, stojící za korupčními projekty. Možná stál za podezřelými projekty i Kalousek, třeba z jeho ministerstva vyšel v roce 2008 návrh na legendární zakázku století, stomiliardový tendr na odstranění ekologických škod. Návrh shodila ze stolu následující vláda Petra Nečase na návrh Miroslava Kalouska a podle kuloárních informací se o to přičinil zejména Schwarzenberg," vysvětluje Respekt, co jeho redaktora vedlo k rozhovoru - či spíše pokusu o rozhovor - s ministrem financí.

Ovšem Kalousek rozhovor s "póvlem" rezolutně zamítl. To podle časopisu může ale uškodit Karlu Schwarzenbergovi v jeho kampani. "Ministr financí odmítá vysvětlit okolnosti podezřelého projektu ve chvíli, kdy by jeho stranický šéf potřeboval, aby byl vysvětlen. Nebo naopak chce ministr něco zakrýt. Nadávky do lhářů a póvlu prozrazující nervozitu by tomu mohly nasvědčovat a tvůrci kampaně Karla Schwarzenberga mají teď o starost více," píše Respekt.

Zdroje: