Padlo obvinění: Monyovou zavraždil manžel

- Aktuality autor: Danica Klein

Policie obvinila pětačtyřicetiletého manžela spisovatelky Simony Monyové z vraždy. Jeho zdravotní stav se zlepšil, což umožnilo policii jej vyslechnout a také mu sdělit obvinění.

Státní zástupkyně poté na podnět vyšetřovatele podala návrh na vzetí obviněného do vazby. Soudce mu vyhověl, řekl jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová. Potvrdila, že muž byl převezen do brněnské vazební věznice.

V umělém spánku

Policie muže podezřívá, že Monyovou po osmi letech manželství v rodinném domku v brněnských Obřanech pobodal. Pokud se čin prokáže, hrozí mu u soudu až 18 let vězení. 
Konflikt se odehrál před týdnem. Muž po něm skončil sám se zraněními v péči lékařů. Později se podle dostupných informací nacházel v umělém spánku, takže ho policie dlouho nemohla vyslechnout.

Motiv útoku není znám. Média informovala o tom, že se Monyová s partnerem chtěla rozvést, že spolu měli konflikty i že byl na ní existenčně závislý. Údajně za něj zaplatila i jeho dluhy. Kvůli údajnému domácímu násilí se však spisovatelka na policii neobrátila. S ohledem na vyšetřování nezveřejnila ani dnes policie další podrobnosti.

Tagy: vězení vražda manzel spisovatelka

Zdroje: ČTK