Dva mrtví po srážce auta a sanitky

- Aktuality autor: Danica Klein

Dva lidé dnes odpoledne zemřeli při střetu osobního vozu a sanitky na silnici I/16 u Samšiny na Jičínsku. Další tři lidé utrpěli těžká zranění, řekl ředitel královéhradecké záchranné služby Jiří Mašek.

Nehoda se stala po 17:00 na hlavním silničním tahu mezi Sobotkou a Jičínem, silnice je v místě nehody podle policie uzavřená. Podle Maška sanitka patřila soukromé dopravní službě z Jičína. "Dva zranění byli převezeni do hradecké fakultní nemocnice, třetí do jičínské nemocnice," řekl Mašek.

V Královéhradeckém kraji se letos jedná už o druhý případ tragické nehody sanitního vozu. V červnu při střetu sanitky a nákladního vozu na Rychnovsku zemřeli řidič sanitky Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a převážený pacient. Těžké zranění utrpěla také sestra ze sanitky. Vyšetřování nehody potrvá řádově měsíce, oznámila po neštěstí policie.

Tragická nehoda sanitky se v Královéhradeckém kraji stala také v červnu 2009 u Červeného Kostelce na Náchodsku. Sanitka, která rozvážela pacienty po dialýze, náhle vyjela do protisměru a narazila do mostku. Při nehodě zemřel jeden člověk, další zraněný z havárie zemřel později v nemocnici.

Zdroje: ČTK