Nový program Novy se bude jmenovat Kanál 7

- Aktuality autor: Danica Klein

Nový program Novy se podle žádosti jejího provozovatele jmenuje Kanál 7. Zaměřen bude na archivní pořady z oblasti dramatické tvorby, zábavy, zpravodajství a publicistiky, sdělila předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová. O udělení licence k novému programu bude RRTV rozhodovat na některém z nejbližších zasedání. To příští se uskuteční 5. února. 

I když je jméno nového programu podle podané žádosti Kanál 7, pravděpodobně se jedná o pracovní název. Generální ředitel TV Nova v dnešním rozhovoru pro Hospodářské noviny uvedl, že nový kanál se bude jmenovat Telka. Plánovaná stanice má být podle šéfa Novy spuštěná v únoru. 

Program s názvem Telka v minulosti prostřednictvím kabelového a satelitního vysílání provozovala společnost Digital Broadcasting Radima Pařízka, která provozuje čtvrtý multiplex. Právě v něm má být Telka šířena. Ve 4. multiplexu Nova vysílá také loni spuštěné kanály fanda a Smíchov. 

Žádost společnosti CET 21 je kompletní

Žádost o licenci na nový kanál předložil provozovatel Novy společnost CET 21 v prosinci. Podle RRTV bylo ale nutné doplnit některé doklady v souladu se zákonem o vysílání. "Žádost společnosti CET 21 je již kompletní a žadatel byl pozván na ústní jednání, které se bude konat na následujícím zasedání," řekla Kalistová. 

Dodala, že k projednání charakteru vysílacího schéma slouží právě nařízené ústní jednání. "Definitivní podoba programového zaměření a programové skladby bude tedy známa až po tomto ústním jednání," upřesnila Kalistová. 

Nejistý osud Pětky

Nový kanál bude sedmou stanicí skupiny Nova, do jejíhož portfolia volně šířených programů kromě hlavního kanálu a zmíněných stanic fanda a Smíchov patří ještě Nova Cinema. Portfolio skupiny Nova dále zahrnuje placené stanice Nova Sport a česko-slovenskou verzi MTV. 

Nové programy letos plánují spustit také další televize. FTV Prima od 1. února zahájí vysílání dokumentárního kanálu Prima Zoom, který nabídne pořady o přírodě či historii z produkce BBC, National Geographic a Discovery. V září má odstartovat dětský kanál České televize s pracovním názvem ČT3. Nejistý je naopak osud loni v říjnu spuštěné TV Pětka, která po odchodu miliardáře Luboše Měkoty aktuálně hledá nového investora.

Tagy: nova

Zdroje: ČTK