U Slapské přehrady zmizel muž. Hledá ho 30 potápěčů

SLEDUJEME - Aktuality autor: Danica Klein

Více než tři desítky potápěčů dnes pátrají na Slapské přehradě po pohřešovaném muži z Prahy. Jeho auto se našlo u živohošťského mostu. Akci ztěžuje špatné počasí, řekla mluvčí policejního prezidia Štěpánka Zatloukalová. 

Pátrání (ilustrační foto)

Pátrání (ilustrační foto),zdroj: Mediafax

Devětapadesátiletý muž byl naposledy spatřen 2. ledna. Policisté za pomoci vrtulníku našli 16. ledna jeho auto Škoda Octavia zaparkované nedaleko hotelu Hladina u živohošťského mostu. "Tělo by se mohlo nacházet pod mostem nebo v jeho blízkém okolí," uvedla mluvčí. 

Na místě jsou podle ní jak hasičští, tak zejména policejní potápěči vycvičení pro ponor do vody hluboké více než 40 metrů. Vytyčili si pět sektorů, tři z nich chtějí během dneška prohledat. Někteří potápěči mají podle Zatloukalové za sebou misi v Bosně. "Jsou tam i potápěči ze středních a jižních Čech, z Plzeňského kraje," dodala. 

Pod mostem je podle ní hloubka až 45 metrů, viditelnost do jednoho metru. "Je tam velmi špatné počasí, teplota vzduchu je pět stupňů a voda má jen dva stupně Celsia," upozornila mluvčí. 

Muž je podle Zatloukalové pohřešován od 2. ledna. Má zavalitou postavu, kulatý obličej a pleš. Naposledy měl na sobě modré tepláky a tmavou silonovou bundu. Neměl u sebe mobilní telefon, což pátrání ztěžovalo. 

Policisté podle Zatloukalové do 16. ledna kontaktovali zdravotnická zařízení, mužovy známé a příbuzné a hledali i v místech, kde obvykle se svým vozidlem parkoval. Nakonec jeho vůz našli na Slapech.

Tagy: pátrání Slapy

Zdroje: ČTK