T-Mobile podal na Sazku trestní oznámení, za zpronevěru

- Aktuality autor: red

Mobilní operátor T-Mobile podal na loterijní společnost Sazka trestní oznámení za zpronevěru peněz. Podle serveru Týden.cz Sazka společnosti T-Mobile neuhradila 228,5 milionu korun, které vybrala přes terminály.

Jde o peníze, které zákazníci T-Mobile dobili prostřednictvím terminálů na jaře letošního roku. Sazka, která je od konce května v konkurzu, je však T-Mobilu nevyplatila.

"Podali jsme trestní oznámení kvůli zpronevěře peněz. Podle právních expertiz a podle poslední smlouvy ty peníze nikdy nebyly jejich majetkem; náš majetek si přisvojili," řekla serveru mluvčí T-Mobile Martina Kemrová.

Mobilní operátoři včetně T-Mobile pozastavili dobíjení mobilních telefonů přes terminály Sazky 18. března. Do insolvenčního řízení Sazky později přihlásil T-Mobile pohledávky za 228,5 milionu korun.

Role Hušáka

"Jsou to věci, které se týkají bývalého managementu. Podle toho, co naši právníci zkonstatovali, však je možné, že se právníci T-Mobilu nemýlí," sdělila Týdnu.cz mluvčí Sazky Lenka Tichá. Trestní oznámení se týká především bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka, který byl generálním ředitelem Sazky od roku 1995 do letošního jara. Sazku nyní řídí tým insolvenčního správce Josefa Cupky.

V roce 2009 dosáhly tržby operátorů Telefónica O2, T-Mobile a Vodafone za dobíjení kreditů prostřednictvím terminálů Sazky 9,6 miliard korun, o rok dříve to bylo 10,6 miliard a v roce 2007 dokonce 10,9 miliard korun, napsal Týden.cz.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské haly O2 arena. Věřitelský výbor schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které mají sloužit k zachování běžného chodu Sazky. Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Tagy: sázka hušák

Zdroje: ČTK