Londýn chce omezit přistěhovalectví i ze zemí EU

- Aktuality autor: var

Mezi opatřeními na snížení imigrace, jež zvažuje britská vláda, je i limit pro počet občanů Evropské unie, kteří by směli pracovat v Británii. Prohlásil to v neděli britský ministr obrany Michael Fallon. Evropská komise již dříve uvedla, že podobný krok by porušoval unijní zákony, ale Londýn doufá, že se mu podaří vyjednat jejich změnu. 

Zpřísnění podmínek pro imigranty je v Británii velké téma

Zpřísnění podmínek pro imigranty je v Británii velké téma,zdroj: ThinkStock

 "Nemůžeme jen říkat, že to platí 50 let a není možné to nikdy změnit. Věci se v Evropě změnily. Zvláště uvažujeme o počtech. Je správné povolovat velkému počtu (lidí) přicházet do jednotlivých sektorů, zvláště do některých oblastí země bez jakéhokoli omezení?" řekl konzervativní ministr. 

Podle ministra britská města "zaplavili" přistěhovalci a britští obyvatelé těchto měst žijí v obklíčení. V některých regionech by se velký počet zahraničních dělníků a cizinců žádajících podporu měl prý držet pod kontrolou. V opačném případě hrozí nebezpečí, že budou imigranti dominovat, řekl Fallon.

Levicový deník Guardian přirovnal Fallonův slovník k projevům pravicové premiérky Margaret Thatcherové v 70. a 80. letech.

Tagy: EU ekonomika Velká Británie Přistěhovalectví trh práce

Zdroje: ČTK