Krvavé peklo, které rozpoutal výbuch

- Aktuality autor: Alina Holušová

Autobusovým nádražím na okraji nigerské metropole Abuja otřásla exploze. Sebevražedný atentátník narazil vozem plným trhavin do zaparkovaných autobusů. Zaútočil v ranní špičce, kdy nádraží bývá plné lidí dojíždějících do města za prací. Zemřelo 71 lidí a 124 dalších utrpělo zranění. 

Sebevražedný atentátník naboural autem plným výbušnin do zaparkovaných autobusů

Sebevražedný atentátník naboural autem plným výbušnin do zaparkovaných autobusů,zdroj: Isifa.com

Výbuch v zemi zanechal téměř metr a půl hluboký kráter. Exploze zničila celkem 16 velkých autobusů a 24 minibusů, jejichž palivové nádrže způsobily následné výbuchy.

"Čekala jsem na autobus, když jsem uslyšela ohlušující explozi, pak jsem viděla stoupající dým. Lidé v panice utíkali do všech stran," řekla jiná očitá svědkyně Mimi Danielsová.

 K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, úřady však předpokládají, že za akcí stojí islamistická skupina Boko Haram. Po jejích atentátech jen od středy do neděli zemřelo na severovýchodě země na 200 civilistů. V hlavním městě se však jedná o první atentát po dvou letech.

Boko Haram, která chce na severu Nigérie zavést radikální formu islámu, bojuje proti centrální vládě už od roku 2009. Její útoky a boje s vládními jednotkami na severu země si podle zprávy Amnesty International z minulého týdne vyžádaly od začátku letošního roku nejméně 1,5 tisíce obětí. Asi 250 tisíc civilistů bylo donuceno kvůli bojům opustit své domovy.

Atentát v Nigérii

Atentát si vyžádal desítky obětí,zdroj:Isifa.com

Tagy: výbuch exploze Nigérie sebevražedný atentát

Zdroje: ČTK