Dnes je pondělí 19. dubna 2021., Svátek má Rostislav
Počasí dnes 11°C Občasný déšť

Kalousek: Že manipuluji s Johnem? Pitomost

Kalousek: Že manipuluji s Johnem? Pitomost
zdroj: tisková zpráva

Ministr financí Miroslav Kalousek odmítl nápad navýšit rozpočet ministerstva vnitra o pět miliard, jak o tom hovořil opoziční poslanec František Bublan. Pozastavil se nad tím, že by opoziční návrh podpořil ministr Radek John.

Exministr vnitra a poslanec ČSSD František Bublan sdělil v Otázkách Václava Moravce v České televizi, že jeho strana chce ve sněmovně navrhnout, aby rozpočet ministerstva vnitra byl na příští rok navýšen o pět miliard korun. A ministr vnitra a šéf VV Radek John řekl, že by takový návrh podpořil. Otec rozpočtových škrtů Miroslav Kalousek z TOP 09 nevěřil svým uším.

„To, co řekl pan Bublan, mě naprosto nijak nepřekvapuje. To je klasická opoziční politika. Spíš by mě překvapilo, kdyby představitel ČSSD takto nevystoupil," řekl ParlamentnímListům.cz ministr financí.

Nechápu Johna. Nemůže sedět na dvou židlích

„Dost dobře ale nechápu jak chce ministr vnitra podpořit opoziční návrh. Pokud vláda něco schválí, tak přece člen vlády proti tomu nemůže jít. John nemůže sedět na dvou židlích," tvrdí Kalousek, který není v lehké situaci. Není tajemstvím, že musí bojovat nejen s opozicí, ale i se svými spojenci v koalici.

Celý článek na ParlamentniListy.cz