Dnes je sobota 21. května 2022., Svátek má Monika
Počasí dnes 21°C Polojasno

Kalousek se Klausovi nediví. Kmotry měl prý vždycky rád

Kalousek se Klausovi nediví. Kmotry měl prý vždycky rád
zdroj: Mediafax

Miroslav Kalousek ostře kritizoval výrok Václava Klause o možné koalici ODS a ČSSD v Praze. Prezident mimo jiné řekl, že by se svět nezbořil a že je pouze na místních politicích, jaké koalice domluví. Kalousek kontruje: Klaus měl mezi kmotry vždycky kamarády, tak mu to nevadí.

"Vyjádření pana prezidenta nemohlo překvapit. Jeho okolí vždy patřilo k pevnému kartelu moci ODS a ČSSD, které ovládalo Prahu. Pan prezident se tedy nemohl vyjádřit jinak. Mohu pouze vyčíst Petru Nečasovi, že když se nechal vyfotografovat na billboardy s panem docentem Svobodou a s nápisem „primátor, kterému můžete věřit", tak že dostatečně nevysvětlil, že toto sdělení není pro pražské voliče, ale výlučně pro pana prezidenta," řekl Kalousek deníku Právo.

Jiný názor než prezident má i lídr pražské ČSSD Jiří Dienstbier mladší. Klaus je podle něj úzce svázán s šéfem pražských občanských demokratů Borisem Šťastným, který má být napojen na pražského podnikatele Tomáše Hrdličku, tedy jednoho z kmotrů ODS.

"Stále odmítám, abychom se spojovali s kmotrovskou ODS, protože je to stále nezměněná zkorumpovaná struktura, se kterou nechci mít nic společného," trvá Dienstbier na svém.

Celý článek na ParlamentniListy.cz