Kalousek nazval Babiše lhářem

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) nazval při dnešních sněmovních interpelacích současného ministra financí Andreje Babiše (ANO) lhářem. Důvodem byla jeho interpelace a odpověď na ni, která se týkala odvolání ředitele legislativního odboru ministerstva financí Michala Švorce.

Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek,zdroj: isifa/MAFRA/DAN MATERNA

Kalousek kritizoval Babiše za to, že tři dny po svém nástupu do funkce odvolal ředitele legislativního odboru Švorce, který podle něj působil ve funkci od roku 1993 a sloužil celkem 12 ministrům financí. Jeho nástupce ve funkci Roberta Pelikána označil za politického trafikanta. Kalousek chtěl zejména od Babiše vědět, čeho se Švorc dopustil a jak byl jeho nástupce vybrán.

Babiš odmítl, že by šlo o politického trafikanta a naopak Pelikána označil za renomovaného odborníka. Odmítl i další kritiku. Švorce se prý ptal na jeho pracovní náplň a ten mu prý řekl, že podepisuje a kontroluje faktury. Prohlásil, že Švorc zůstává ve stejné funkci, pouze se sloučily všechny právnické služby na ministerstvu, protože dříve si každý odbor objednával právníky sám. "Pane poslanče Kalousku, buďte v klidu," vzkázal Kalouskovi.

Kalousek s jeho odpovědí a vysvětlením spokojen nebyl. "Tohle je prostě jenom politická protekce politických trafikantů a vy jste lhář," prohlásil.

Tagy: poslanecká sněmovna interpelace agent StB lhaní

Zdroje: ČTK