Dnes je neděle 7. března 2021., Svátek má Tomáš
Počasí dnes 7°C Polojasno

Kalousek a Drábek po ránu strhali výroky Nečase. Padla slova o tunelování

Kalousek a Drábek po ránu strhali výroky Nečase. Padla slova o tunelování
zdroj: Mediafax

Kontroly úředníků, zaměřené za potírání tzv. "švarcsystému", se staly předmětem sporu ve vládě. Premiér Nečas označil přísnou politiku ministra Drábka vůči podnikatelům za nesmyslnou a kontraprodukitvní, za což si vysloužil ostrá slova od samotného Drábka a rovněž od Miroslava Kalouska, který si naopak pochvaloval, jak Drábkem zavedené striktní kontroly brání tunelování sociálních fondů.

Premiér Petr Nečas poskytl rozhovor šéfredaktoru Lidových novin Daliboru Balšínkovi. Jedním z témat, na které přišla řeč, byly i nepopulární reformy odcházejícího ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka. Vypjatý byl zejména dialog o stíhání tzv. švarcsystému, neboli zaměstnávání externích zaměstnanců, za které se neplatí zdravotní a sociální pojištění.

„U mě v práci mají lidé slzy v očích, když s nimi musím ukončovat externí spolupráci, i když bych to za jiných okolností neudělal, a to jenom proto, že splňují jedno z těch pitomých kritérií, podle nichž se určuje švarcsystém,“ vmetl šéf LN premiérovi.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma