Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Heger: Vyšší poplatky? Lidé by povstali

Heger: Vyšší poplatky? Lidé by povstali
zdroj: Mediafax

Velký rozruch vzbudily před nedávnem informace, že ministr zdravotnictví Leoš Heger navrhoval na jednání koaličních špiček razantní zvýšení regulačních poplatků. Šéf resortu však v rozhovoru pro časopis Týden tvrdí, že je vůbec měnit nechce.

Šokující byly nedávné výstupy z jednání K9 o zdravotnické reformě, podle nichž ministr Leoš Heger navrhoval nechat platit pacienty za návštěvu lékaře místo dosavadních třiceti dokonce padesát korun, při návštěvě specialisty bez doporučení praktického lékaře 200 korun a zpoplatnit dopravu sanitkou na neakutní vyšetření pěti korunami za každý ujetý kilometr.

„To by nebylo řešení. To, co by se vybralo, by nestálo za sociální revoluci, která by z toho vznikla. Takhle jsem to na K9 prezentoval, ale v komentářích některých politiků se objevilo, že Heger chce zvýšit poplatky," přesvědčuje ministr zdravotnictví v rozhovoru pro časopis Týden, že mnohá jeho slova při jednání K9 o zdravotnictví byla vytržena z kontextu.

Ministr nejulínkovatěl. Zvýšení poplatků neplánoval

Na konto zveřejňovaných zpráv o jeho plánech na zvyšování poplatků o něm dokonce stínový ministr zdravotnictví za ČSSD David Rath řekl, že julínkovatí. Přitom Leoš Heger navrhoval obezřetnost v době, kdy se Topolánkova vláda chystala zavést regulační poplatky. „Doporučoval jsem Julínkovi a jeho lidem, ať to udělají třeba jenom na pohotovosti. Jenže oni preferovali razantní zásah a vzniklo z toho malé lidové povstání. Takže já jsem příznivec plynulých změn," říká Heger.

Celý článek na ParlamentniListy.cz