Gynekolog během prohlídek natáčel pacientky

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Pokutu více než 3,8 miliardy korun musí uhradit prestižní zdravotnické středisko v USA. V počítači gynekologa, který pracoval v této nemocnici, bylo nalezeno více než 1200 videozáznamů. Muž, který byl propuštěn, spáchal sebevraždu

Jedno z nejprestižnějších lékařských zařízení ve Spojených státech, Johns Hopkins Health System, zaplatí celkem 190 milionů dolarů (3,86 miliardy korun) tisícům obětí gynekologa, který pacientky bez jejich vědomí fotografoval a natáčel při prohlídkách. Stane se tak podle amerických médií na základě mimosoudní dohody mezi fakultní nemocnicí Johnse Hopkinse v Baltimoru a advokáty obětí.

Gynekolog Nikita Levy byl propuštěn v únoru 2013 hned poté, co upadl do podezření. O deset dní později spáchal sebevraždu. Vyšetřování odhalilo v počítači v bytě čtyřiapadesátiletého lékaře na 1200 videozáznamů a 140 snímků gynekologicky vyšetřovaných žen. Pořizoval je především miniaturním snímacím zařízením, které mělo podobu psacího pera.

Všechny tyto ženy to pocítily jako zradu a trýznilo je to. "Některé z nich potřebovaly poradenskou službu, trpěly nespavostí, měly problémy v zaměstnání i doma, měly problémy ve vztazích s partnery. Nyní, díky tomuto odškodnění, lze začít s procesem jejich uzdravení," uvedli to podle agentur AP a AFP v prohlášení advokáti asi 8500 obětí.

Tagy: nemocnice USA pokuta gynekolog skrytá kamera

Zdroje: ČTK