Dovařil dávku pervitinu a přišla si pro něj policie: Na Vsetínsku objevili dvě pervitinové varny

- Aktuality autor: red

Vsetínští policisté odhalili v těchto dnech dvě varny pervitinu. Pro jednoho z výrobců si přišli do bytu bezprostředně poté, co drogu dovařil. Ve druhém případě museli část uschované varny dokonce vykopat ze země. Kromě vybavení zajistili i šest gramů pervitinu.

Dnes o tom informovala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Letos jde na Valašsku už o pátou a šestou nalezenou varnu pervitinu.

Až pět let za mřížemi

Kriminalisté postupně zadrželi šest distributorů pervitinu ze Vsetína ve věku 27 až 44 let. Dva z nich drogu i dlouhodobě vyráběli. Všichni byli obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Hrozí jim až pětileté vězení. Někteří jsou stíháni přímo za výrobu drogy, další pouze za pomoc při výrobě, když poskytli prostory nebo potřebné ingredience.

Policisté v bytě zadrželi osmatřicetiletého muže krátce poté, co dovařil dávku. Při domovní prohlídce si navíc do bytu přišli pro drogu dva muži. Den předtím přinesli svému kamarádovi, který je podle policie drogou pravidelně zásoboval, léky potřebné k vaření narkotik.

Varna v zemi

Podle Javorkové byl zadržený výrobce v kontaktu s o rok mladším mužem, se kterým si při vaření drogy vzájemně pomáhali, například si poskytovali různé chemikálie. Mladší muž měl varnu v rodinném domku, část ale i v kůlně, a některé chemikálie dokonce zakopané v zemi. Policisté při pátrání proto využili psa vycvičeného na hledání drog.

Mladší z mužů byl už dříve za jejich výrobu stíhán, dokonce strávil nějaký čas ve vězení. "Ze strany kriminalistů bude na něj jako na jediného z šestice obviněných podán návrh na vzetí do vazby. Výrobci si za několik let vaření drogy přišli na desítky tisíc korun, které použili zčásti na zajištění živobytí, ale hodně financí spolkly také výherní automaty," uvedla Javorková.

Kromě pervitinu i konopí

Policisté kromě pervitinu objevili při akci i políčko konopí setého. Odvezli 60 asi tři metry vysokých rostlin, které pěstoval dvaatřicetiletý kuřák a distributor marihuany.

Kriminalistům zatím uniká poslední z podezřelých, který je rovněž distributorem pervitinu.

Tagy: policie pervitin vsetin

Zdroje: ČTK