Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Dětské dny s evropskými fondy

Dětské dny s evropskými fondy
zdroj: tisková zpráva

Ještě než skončí školní rok a začnou letní prázdniny, připravil Magistrát hlavního města Prahy prostřednictvím Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost tři zábavná odpoledne pro děti.

První dětský den proběhl v sobotu 24. května na náměstí Republiky, o týden později si děti užily úžasnou zábavu v rekonstruovaném areálu na pražské Ladronce.

Celý program dětských dnů s EU fondy pak vyvrcholí v sobotu 21. 6. od 13.00 v ZOO Praha.

V rámci komponovaného zábavného odpoledne na Vás čekají známí herci a baviči, jako Václav Upír Krejčí nebo klaun Ferda. Věříme, že pásmo plné her, smíchu, písniček, hudby, dovednostních soutěží, kreslení a zábavy bude mít u dětí stejný úspěch, jako na obou předcházejících akcích.

A až si budete procházet mezi jednotlivými vystoupeními pražskou zoologickou zahradu, tak si nenechte, mimo expozic více či méně exotických zvířat, ujít kompletně zrekonstruované Gočárovy domy. Dvojice dřevěných domků vznikla podle projektu proslaveného českého architekta a urbanisty Josefa Gočára.

File133_1 zdroj: tisková zpráva

„Domky původně stály na letišti v Kbelích, odkud byly v sedmdesátých letech přesunuty do areálu pražské ZOO. Při katastrofální povodni v roce 2002 byly oba objekty vážně poškozeny. V roce 2010 byly tyto památkově chráněné objekty přeneseny na bezpečné místo mimo záplavovou oblast a kompletně restaurovány. Tato náročná operace mohla proběhnout díky dotaci více než 40 milionů korun z Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost,“ upřesňuje Patricia Tiso Ferulíková, ředitelka Odboru evropských fondů pražského magistrátu.

Právě Operační program Praha – Konkurenceschopnost podporuje investiční projekty, které přispívají k snadnější a pohodlnější dopravě, ochraně životního prostředí, rozvoji vědy, výzkumu nebo podnikání a díky tomu přináší hodnotnější a kvalitnější život nejen všem Pražanům, ale také návštěvníkům Prahy.

File327_1 zdroj: tisková zpráva

Operační program Praha – Konkurenceschopnost, který využívá dotace z Evropské unie, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj, je spravován Magistrátem hlavního města Prahy a bylo pro něj vyčleněno téměř 7,5 miliardy korun, které jsou vynaloženy pro zlepšení každodenního života všech, kteří v Praze žijí, pracují, nebo ji jen jako turisté navštěvují.

Více o tomto programu a podpořených projektech naleznete na webových stránkách www.oppk.cz.

prahaloga zdroj: tisková zpráva prahaloga zdroj: tisková zpráva