Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -4°C Zataženo

Dárek, který roste s vámi

Dárek, který roste s vámi
zdroj: tisková zpráva

Obdarovat blízkého člověka bývá v době neomezených možností pro leckoho oříšek. A možná právě v čase, kdy je všeho hojnost a dostatek, potěší nejvíce dar, který má hodnotu trvalou, nehledě na módní trendy. Pokud se navíc poohlížíte po něčem, co by symbolicky připomínalo zásadní životní okamžik, není snad lepšího dárku než sazenice ovocného stromu.

S myšlenkou e-shopu na prodej ovocných stromů přichází spolek Na ovoce, který již druhým rokem usiluje prostřednictvím své interaktivní mapy a vzdělávacích programů, o zvýšení povědomí o významu ovocných stromů ve městě a volné krajině. “Velmi nás těší naše rostoucí komunita a zájem veřejnosti, na druhou stranu si bytostně uvědomujeme, že ovocných stromů v krajině i ve městech ubývá. Náš e-shop je jedním z plánovaných kroků, jak tento negativní trend zvrátit,” říká spoluzakladatelka spolku Na ovoce Katka Kubánková.

eshop_NAOVOCE_P5 zdroj: tisková zpráva

A nabídka je vskutku vytříbená. Sortiment e-shopu čítá deset vybraných ovocných stromů z řad starých odrůd, které se nám již dávno vytratily z paměti a které byste v regálech obchodů hledali jen stěží. Proslulá Grávštýnská jablka, sladká, na jazyku se rozplývající Hardyho máslovka, Holovouské malináče, které dozrávají okolo Vánoc nebo Krvavka, letní hruška s atraktivní červenou dužinou. Tyto i další odrůdy pocházejí z ovocné školky předního českého pomologa Stanislava Bočka.

eshop_NAOVOCE_P6 zdroj: tisková zpráva

Součástí každého balení je také praktická příručka doplněná názornými ilustracemi, která každého začínajícího pěstitele srozumitelnou formou naučí, jak stromek správně zasadit a jak se o něj v následujících letech postarat, aby prospíval a dělal vám radost. U vybraných stromků vám Na ovoce přibalí také Kalendář hojnosti, díky němuž už nikdy nepropásněte právě dozrávající ovoce.

eshop_NAOVOCE_P3 zdroj: tisková zpráva

K dobrému pocitu z pořízení netradičního dárku přispívá také fakt, že část peněz, které za strom zaplatíte, půjde přímo na další osvětovou činnost spolku, výsadbu nových stromů a rozvoj mobilní mapovací aplikace. A právě mapovací aplikace se letos rozrostla o další funkci. Nově do ní můžete zanášet také vámi zasazené stromy. Katka jde sama příkladem a svůj strom už zasadila letos na jaře: “Rozhodli jsme se s přítelem zasadit jabloň v jednom z pražských sadů, aby se z něj mohli v budoucnu těšit také ostatní. Bylo to snadné. Stačilo se domluvit s vlastníkem pozemku, v tomto případě s magistrátem, a mohli jsme se pustit do sázení.”

Stále přemýšlíte, co dáte letos pod stromeček? ;)

Zdroje:
Inzerce