Dálnici D1 blokuje řada nehod

- Aktuality autor: Jan Pastor

AKTUALIZOVÁNO. Silnice na Vysočině jsou dnes obtížně sjízdné kvůli zledovatělé vrstvě sněhu. Na řadě míst z části blokují vozovky uvízlé kamiony. Stala se řada dopravních nehod, velká část z nich je na dálnici D1.

Problémy jsou ve směru na Prahu i na Brno, provoz tam ale zatím nebyl zastaven, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Kolem 09:00 hlásila dálniční policie mezi 96. a 100. kilometrem směrem na Brno 14 havarovaných vozidel, místo je s opatrností průjezdné. Nehody se zatím zřejmě obešly bez vážnějších zranění.

V celém kraji bylo od rána do 09:00 nahlášeno 12 dopravních nehod. Kolem 08:15 havarovala na D1 tři osobní auta na 98. kilometru směrem na Brno. "Vozidla jsou na krajnici," uvedla Čírtková. Na 146. kilometru ve stejném směru se střetla dvě nákladní auta, na dalších dvou místech skončila nákladní auta ve svodidlech. Kolem 93. kilometru na Prahu se po srážce osobního auta a dodávky rozsypaly nádoby s vínem. Na 100. kilometru na Prahu se podle dostupných informací střetla čtyři osobní auta a dodávka.

Nefunguje chemický posyp

Mezi Žďárem nad Sázavou a Sázavou se po 09:00 srazilo nákladní auto s osobním vozem, cestující tam vyprošťují hasiči. Jeden člověk byl zraněn.

Na Vysočině napadlo v noci na dnešek kolem pěti centimetrů sněhu. Kvůli mrazu kolem minus patnácti stupňů nefunguje chemický posyp, silničáři vozovky hlavně prohrnují a sypou drtí. Ve vyšších polohách kraje se místy vytvářejí sněhové jazyky.

Dálnici D1 také blokuje na 341. km ve směru na Brno hromadná nehoda. Auta se srazila u obce Bravantice na Novojičínsku. Podle mluvčího hasičů Petra Kůdely byli na místě zraněni dva lidé.

"Nehoda se stala zhruba na stometrovém úseku. Podle našich informací se srazilo osm automobilů," uvedl Kůdela. Na místě se vytvořila kolona, která se po uvolnění jednoho jízdního pruhu začala pomalu rozjíždět.

Tagy: dálnice D1

Zdroje: ČTK