Dnes je úterý 6. prosince 2022., Svátek má Mikuláš
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Články autora

Jan Horčík

Magazín

Tesla má problém: Jmenuje se Chevrolet Bolt

Jan Horčík 30. 3. 2017
Tesla se během posledních pár let stala synonymem inovace a umění nemožného. Její popularita prudce stoupá. Na cestě k opravdovému úspěchu ale zbývá spousta překážek a jedna z nich se jmenuje Chevrolet Bolt, nový elektromobil od GM.
Magazín

Znovuzrození Nokie a velký návrat malého telefonu

Jan Horčík 8. 3. 2017
Pád výrobce mobilních telefonů Nokia je dokonalým příkladem neschopnosti přizpůsobit se trendům. Dokáže slavnou finskou značku zachránit nový mobilní telefon pro chudé, který nese legendární označení 3310? Anebo ji vytáhnou zpět klasické smartphony s Androidem?
Magazín

Příliš ambiciózní elektrický plán Škodovky: Spočítali jsme, jestli jí vyjde

Jan Horčík 20. 2. 2017
Po aféře dieselgate se Volkswagen, největší evropská i světová automobilka, začala profilovat jako velký zastánce elektromobility. Do roku 2025 chce mít čtvrtinu prodaných aut na elektřinu. A to samé platí i pro její mladoboleslavskou dceru Škoda Auto. Je to ale realistické očekávání?
Komentáře

Aktualizováno: Za mobilní internet levnější! aneb Cenová tyranie operátorů

Jan Horčík 14. 2. 2017
V přepočtu asi 800 Kč vám v Polsku, Finsku, Irsku nebo Litvě stačí pro přístup k neomezenému mobilnímu internetu. Ve většině okolních zemí směrem na západ, jih a sever za takovou cenu získáte mezi 5 a 30 GB. V Česku se za takovou cenu nedostanete ani na 5 GB.
Technologie

Co zachrání lidstvo před zotročením umělou inteligencí?

Jan Horčík 8. 2. 2017
Spisovatel Isaac Asimov už v roce 1942 ve svých povídkách o robotech definoval tři zákony robotiky. O více než sedmdsát let později začíná být jasné, že nějaká pravidla opravdu budou potřeba, protože výzkum a vývoj umělé inteligence postupuje kupředu mílovými kroky.
Magazín

Nová mobilní síť připojí k internetu všechny. Chamtiví operátoři se bouří

Jan Horčík 31. 1. 2017
Téměř všude v Česku a jiných evropských státech si díky čtvrté generaci mobilních sítí typu LTE můžeme užívat rychlý internet. Vývoj se ale nezastavil, a tak se už intenzivně pracuje na páté generace sítí. Evropa chce být v tomto ohledu premiantem.
Magazín

Největší světová výstava elektroniky: Novinky, které by vám neměly uniknout

Jan Horčík 16. 1. 2017
Je to pořádná show. Více než 3500 vystavovatelů, 170 000 návštěvníků a k tomu obří a hříšné Las Vegas. Každý, kdo vyrábí elektronické hračky - doslova i přeneseně - nesmí na CES chybět. Co se letos na tomto svátku všech technologických nadšenců urodilo nejzajímavějšího?
Magazín

Ovládáme svět hlasem: Technologie jako ze sci-fi již brzy ve vašich domovech

Jan Horčík 11. 1. 2017
Přirozeným způsobem, jak ovládat počítač, se stala klávesnice. Geniální vynálezce Douglas Engelbart k ní později přidal myš, okna, ikony a hypertext. Nové tisíciletí přineslo dotykové obrazovky. Díky pokrokům ve strojovém učení a zpracování lidské řeči teď konečně vstupuje do hry i ten nejpřirozenější způsob interakce - s pomocí hlasu.