Číňanka žije se šváby. Říká jim děťátka. Pak je utopí a prodá

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Úchylka, či jen nestandardní způsob podnikání? Ať bereme život Číňanky, která sdílí byt se stovkou tisíc švábů, jak chceme - kdo z nás si nepřepočítá, kolik žena měsíčně vydělá? Jüan Mej-sia oslovuje brouky něžně "zlatíčka" ovšem jednou za dva měsíce jich deset, až dvacet kilo prodá. A jestli má z každého kilogramu v přepočtu 2 400 korun, není možná tak šílená, jak se zdálo.

Šváb (ilustrační foto)

Šváb (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

Nezvyklé spolubydlící má žena z čínské provincie Fu-ťien. Ve svém venkovském domě chová na 100 tisíc švábů, kterým něžně říká "moje děťátka", napsal zpravodajský server The Independent.

Kvůli hmyzu, který většina lidí v domě raději nevidí, sedmatřicetiletá Jüan Mej-sia svůj příbytek speciálně upravila. Namísto dveří má zavěšené hedvábné sítě a všechny díry a otvory jsou zacementované, aby jí spolubydlící neutíkali.

Denně v šest odpoledne se koná krmení - podávají se jablka, otruby a melouny. Jüan sice tvrdí, že se šváby zachází jako se svými děťátky, ale její mateřská láska není úplně bez vad. Jakmile švábi dospějí, probere je, utopí, usuší a prodá do místní farmaceutické firmy. Švábi se používají v tradiční čínské medicíně a vynášejí v přepočtu asi 2400 korun za kilo.

"Sklízím je každé dva měsíce a pokaždé mám deset až 20 kilogramů sušeného produktu," dodala Jüan.

Tagy: Čína alternativní medicína

Zdroje: ČTK