Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Andrej Babiš se brutálně vyjádřil o Mirku Topolánkovi, Dalíkovi a Nagyové

Andrej Babiš se brutálně vyjádřil o Mirku Topolánkovi, Dalíkovi a Nagyové
Andrej Babiš | zdroj: Profimedia

Miliardář s politickými ambicemi Andrej Babiš se domnívá, že kauza Jany Nagyové a dalších zainteresovaných osob dokazuje, že státní zástupci konečně nejsou součástí mafiánského systému. "Pokud by byl nejvyšší státní zástupce Zeman ve funkci v době premiérování pana Topolánka, tak jsem přesvědčen, že by Topolánek i Dalík seděli v base," říká v rozhovoru pro deník Právo.

O premiéru v demisi Petru Nečasovi (ODS) stále uvažuje jako o nezkorumpovaném politikovi. "Pan premiér Nečas, který si myslím, že nekradl, byl obětí své pozitivní snahy o očistu. Tato kauza může probíhat pouze za situace, kdy máme konečně po justiční mafii," říká Babiš.

V době vlády Mirka Topolánka prý tento premiér řídil tehdejší nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou přes exposlance a exministra Pavla Němce. "Paní Nagyová, když to zjednoduším, dostávala kabelky, zatímco pan Dalík, jak se říká, bagroval miliardy," srovnává podnikatel.

Funkce šéfa NKÚ by prý měla být apolitická

V každém případě je podle něj ale dobře, že bezpečnostní složky a státní zástupci už nejsou ovládáni politiky. Jedna věc mu ale není jasná. "V tomto směru nechápu, proč je pozice prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu politická. Tento úřad by přitom měl kontrolovat také ČEZ, Lesy ČR, všechny firmy se státní účastí," uzavírá pro Právo podnikatel, který se rozhodl kandidovat jako lídr hnutí ANO ve volbách do Poslanecké sněmovny.

Zdroje: