Dnes je neděle 29. května 2022., Svátek má Maxim a Maxmilián
Počasí dnes 17°C Dešťové přeháňky

Vondra: Toho divadla a smradu okolo je příliš

Vondra: Toho divadla a smradu okolo je příliš
zdroj: Mediafax

Ministr obrany Alexandr Vondra, který prožívá v politice nelehké období, považuje některé mediální kauzy za dohnané do extrému. Co konkrétně ale považuje za "divadlo", to v Pressklubu na rádiu Frekvence 1 neřekl.

„Doba je skoro jako vymknutá z kloubů," okomentoval Alexandr Vondra současnou politickou situaci. Podle něj jde často jen o přestřelky a utloukání kauzami. Sám je součástí aféry ProMoPro, kdy Česká republika utratila za evropské předsednictví několikanásobně více, než bylo původně domluveno.

Vondra ale stále odmítá, že by byl za kauzu on zodpovědný. „Počkejme na závěry vyšetřování," shrnul i v Pressklubu svoji výpověď, která se nijak nelišila od toho, co řekl již dříve. Sice ještě není vše vyjasněno, on prý ale už nemá, co více říct.

Ačkoliv je sám součástí jedné kauzy, dál kritizuje současný politický život. „Někdy je toho divadla a smradu okolo příliš," hodnotí ho. Jako velký problém vidí korupci, proti níž se podle něj snaží ODS bojovat. Sám po podobných skandálech pátrá po ministerstvu obrany. Jmenovat něco konkrétního je ale pro Vondru už problém, protože podle svých slov „není vyšetřovatelem".

Kauza Pandur ještě není tak hrozná

Ke kauze Pandury dokonce říká, že to není ještě nic tak hrozné, neboť se soutěže účastnily tři firmy. Tehdy si za zprostředkování kontraktu údajně řekl Marek Dalík o půlmiliardový úplatek.

Dalík je někdejším tajemníkem expremiéra Mirka Topolánka. Přesto podle Vondry stojí ODS na pevných základech. „Jsme strana, která umí v základních věcech držet spolu. Bez těchto lidí by Česká republika neměla dle mého soudu šanci přežít," zhodnotil působení své strany v Česku. Jasně také sdělil, že plně stojí za Petrem Nečasem a bude ho podporovat.

Celý článek na ParlamentniListy.cz