V Praze v noci explodoval panelák. Výbuch odhalil byt plný munice

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Do domu na sídlišti Červený vrch v Praze 6, v němž v noci na dnešek nastal výbuch, se dnes dopoledne vrátil pyrotechnik. Dále zkoumá místo exploze, informovala policejní mluvčí Jana Rösslerová. Policisté v jednom z bytů nalezli asi 200 kilogramů munice, střelné zbraně a prozatím neznámý bílý prášek, který mohl způsobit explozi.

Pyrotechnici odklízeli 200 kg munice celou noc.

Pyrotechnici odklízeli 200 kg munice celou noc.,zdroj: Mediafax

Při pátečním výbuchu byl zraněn dvaatřicetiletý muž, který s municí zřejmě manipuloval a v jehož bytě se zbraně našly. "Muž měl bodnořezná poranění, jeho stav nebyl vážný. Byl převezen do vinohradské nemocnice," řekla dnes mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová. Upřesnila tak původní informace, které mluvily o třech zraněných. 

"Podle prvotních závěrů kriminalistů je zraněný muž podezřelý z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti," uvedl Rösslerová. Za to mu podle mluvčí hrozí až dvouleté vězení. Trestní sazba ale podle ní může být i vyšší, bude se odvíjet od rozsahu škod a zranění obyvatel domu. Policie ale muže zatím nevyslechla. 

Statik přivolán nebyl

Po výbuchu v domě zasahovali také hasiči, likvidovali požár, který při explozi vznikl. Škodu způsobenou požárem hasiči odhadli na 300.000 korun, informovala dnes mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. 

Desetiposchoďový dům, v kterém v době exploze bylo kolem 60 lidí, byl zcela evakuován. Náhradní ubytování jeho obyvatelům zajistila Praha 6. Policisté dům celou noc střežili. 

Podle mluvčí pražského magistrátu Terezy Králové dům není poškozen, na místo ani nebyl přivolán statik. Obyvatelé se do domu možná budou moci odpoledne vrátit. 

Tagy: výbuch hasiči exploze pyrotechnici

Zdroje: ČTK