Tramvaj do druhé narazila rychlostí 65 km/h

- Aktuality autor: Jan Pastor

Tramvaj, která v pondělí ráno narazila v Plzeňské ulici v Praze na zastávce Kotlářka do jiné tramvaje, jela v okamžiku srážky rychlostí 65 kilometrů za hodinu. Dnes to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. V tramvaji zemřel její řidič, vzhledem k okolnostem nehody se nyní vyšetřovatelé přiklánějí k verzi, že měl před nehodou zdravotní problémy. Potvrdit to ale musí nařízená pitva.

Tramvaje se srazily brzy ráno v zastávce Kotlářka ve směru do centra. Tramvaj číslo 20 zezadu narazila do tramvaje číslo 14. V té bylo včetně řidiče šest lidí, nikomu z nich se nic nestalo. "Zjišťujeme také, zda řidič tramvaje projel bez zastavení už předchozí zastávku," řekl Drápal. Původní odhad škody byl zhruba deset milionů korun, dnes se už mluví až o dvojnásobku.

Nehody tramvají si v Praze každoročně vyžádají několik lidských životů, v drtivé většině případů však jde o neopatrné chodce. Například koncem letošního června přejela tramvaj muže, který na zastávce Hradčanská, vstoupil do kolejiště na červenou.

Naproti tomu srážky tramvají se smrtelnými následky jsou v Česku výjimečné. Naposledy se taková nehoda stala v dubnu 2008 v Ostravě, kde se na jednokolejné trati střetly dvě soupravy. Nehoda, kterou zavinil jeden z řidičů tramvaje, si vyžádala tři mrtvé a 38 zraněných, z toho 13 těžce.

Tagy: Praha

Zdroje: ČTK