Dnes je středa 18. května 2022., Svátek má Nataša
Počasí dnes 21°C Skoro jasno

The Symptoms na Nové Scéně

The Symptoms na Nové Scéně
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Nová scéna uvede ve spolupráci s festivalem Nultý bod hvězdy budapešťské nezávislé scény The Symptoms. Jedinečná fůze tance, světelného designu a inovativních projekcí se na Nové scéně Národního divadla představí v pondělí 27. Září.

V představení Nothing there využívají The Symptoms originálním způsobem video a projekci v reálném čase: technologie reaguje na pozici tanečníků v prostoru, na pohyb těla, jeho tvar, směřování a dynamiku. Gesta šesti tanečníků se tak transformují do projekce jejich úzkostí a představ, pavučina vzájemných vztahů se stává podivuhodnou mobilní abstraktní malbou.

„Invenční až do morku kostí, založený na šokující kreativitě, takový je nový kus choreografky Réky Szabó. Skrze skvělé taneční výkony, prvotřídní jazzové skladby Alberta Márkose, výjimečné kostýmy Fruzsiny Nagy a fascinující scénografii a světelný design Attily Szirtes nahlíží divák kontury rodícího se opusu, jehož originalita, intelektuální drive, hravost, humor a čistota jsou naprosto výjimečné. Výjimečné nikoli pouze v kontextu toho, co nabízí maďarská scéna současného tance, ale v jakémkoli kontextu, který vás napadne.“ (Krisztina Horeczky, Népszabadság)

Další informace o programu Nové scény najdete na www.novascena.cz, www.facebook.com/novascena nebo na www.youtube.com/NOVASCENAvideo