Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 13°C Bouřky

Šílená jízda Švýcara v protisměru byla ještě delší

Šílená jízda Švýcara v protisměru byla ještě delší
zdroj: Mediafax

Šílená jízda Švýcara v protisměru byla ještě delší. Svědek natočil bílé mitsubishi v nesprávném pruhu jedoucí směrem na Turnov. Při jízdě v protisměru způsobil cizinec v sobotu na rychlostní silnici řadu nehod. Policii se ho podařilo dopadnout až na okraji Prahy.

"Jel jsem z Mladé Boleslavi do Liberce a auto jedoucí v protisměru jsem zaznamenal už u Bezděčína," řekl iDnes.cz Stanislav Mareš. Bílé mitsubishi mířilo na Turnov, kde se řidič pravděpodobně otočil a opět v protisměru vyrazil velkou rychlostí na Prahu.

"Podle dosavadního průběhu vyšetřování auto jezdilo v protisměru ještě předtím na Liberecku," potvrdil mladoboleslavský policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Dalo se nehodám zabránit?

Svědek natočil šílenou jízdu na mobilní telefon.  "To bylo v 10:32. Policisté měli minimálně sedm minut na to, aby se na něj v Turnově připravili a zastavili ho na jednom ze sjezdů," myslí si Mareš. Podle něho se tak dalo zabránit všem nehodám, které cizinec hazardní jízdou způsobil.

Policisté přiznávají, že o mitsubishi v protisměru se od řidičů poprvé dozvěděli v půl jedenácté. "Ihned jsme kontaktovali policejní hlídky, nicméně se nám tento vůz už nepodařilo zaznamenat," řekla liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Mladoboleslavský mluvčí tvrdí, že policisté dělali vše, co mohli, aby nehodám zabránili. "Jeli ve svém pruhu před ním a majáky upozorňovali na nebezpečí. Jeden z policistů byl i vykloněný z okna a snažil se řidiče varovat," dodal.

Až osm let vězení

Třiatřicetiletého řidiče se podařilo zastavit až u kbelského letiště. Kvůli drogám prodělal lehký infarkt, proto zůstává v nemocnici a policisté jej dosud nemohli vyslechnout. Policie mu už ale stihla sdělit obvinění z obecného ohrožení, za což mu hrozí až osm let, informuje portál iDnes.cz.