Severovýchod USA postihl nový nápor zimy

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Stovky letů byly dnes odvolány kvůli přílivu arktického vzduchu, který zasáhl rozsáhlou oblast na severovýchodě Spojených států. Postižena byla zejména letiště v dopravně mimořádně vytíženém pobřežním pásu mezi Bostonem a Washingtonem. Předpověď je navíc podle meteorologů nepříznivá.  

Zmrzlé město v USA

Zmrzlé město v USA,zdroj: Profimedia.cz

Na školách ve státech Pensylvánie, New Jersey, Connecticut, Virginie a Kentucky se dnes nevyučovalo, zavřeny byly i úřady. Řada měst a obcí v očekávání dalšího poklesu teplot a vydatného sněžení vyzvala obyvatelstvo, aby během středy neopouštělo domovy.

Podle meteorologů mají ve středu na atlantickém pobřeží severně od Washingtonu klesnout teploty až na 23 stupňů mrazu. Ve Filadelfii a New Yorku se čeká čtvrt metru sněhu, ještě větší příděl prý dostane Boston. Letiště varovala, že letecká doprava se ve středu prakticky zastaví.

Chladné počasí má postihnout zejména státy Maine, Massachusetts, New Hampshire a Vermont. Na silnicích má být kluzko, život bude řidičům komplikovat velmi nízká viditelnost. Newyorská radnice dnes varování před náporem zimy vydala už před rozedněním (v poledne SEČ), platit bude až do středečního rána.

Severovýchod USA navštívila tuhá zima už po Novém roce, kdy v New Yorku, Filadelfii a Bostonu klesly teploty pod 15 stupňů mrazu.

Tagy: USA mráz zima holomráz

Zdroje: ČTK