Sever Čech trápí náledí, zavřena část D8
24. 12. 2010 – 11:04 | Zpravodajství | Jakub Procházka
Dálnici D8 v pátek dopoledne zablokovala hromadná nehoda na německé části. Směrem od Prahy se sjíždí už na 80. kilometru, odklízení potrvá možná až do odpoledne. Počasí komplikuje dopravu i na jiných místech severních Čech, často se vyskytuje náledí.
Nejvíc problémů nadělala namrzlá vozovka na hlavní silnici z České Kamenice na Varnsdorf, která musela být na čas zcela uzavřena. Problémy s náledím má celá polovina Děčínska v oblasti Lužických hor. Uvedl to operační důstojník děčínských policistů.
Dálnice se v přeshraničním úseku uzavřela krátce před 10:00. Na německé straně nehoda zablokovala oba jízdní pruhy. Řidiči musejí sjíždět už na 80. kilometru u Libouchce a dál do Německa jet po staré silnici přes Petrovice. "Dle sdělení německé policie bude likvidace trvat zhruba do 12:00, možná déle," informoval policejní web.
Na zledovatělé silnici se převrátil kamion
Náledí ale trápí i frekventovanou spojnici Děčína s třicetitisícovým dvojměstím Rumburka a Varnsdorfu. V kopcovitém úseku za Českou Kamenicí směrem k obci Líska postupně vyjelo ze silnice několik aut a převrátil se tam kamion. Nikdo nebyl zraněn, silnice ale musela být na chvíli zcela uzavřena. Poté se obnovil alespoň kyvadlový provoz. Z kamionu začala vytékat nafta, kterou musí likvidovat i hasiči.
"Led na silnicích je skoro v celé severní části okresu. Naštěstí začaly jezdit sypače a pomalu to rozsolují, ale je toho hodně," řekl dopoledne operační důstojník děčínské policie. Podobné problémy jsou i v Libereckém kraji.
Kuriózní nehoda se stala během noci i na hlavním tahu z Ústí nad Labem na Lovosice. V místní části Vaňov najel kamion na poklop od kanálu, který se pod jeho vahou vymrštil a poškodil mu motor. Řidič kamionu to zjistil až po třech kilometrech. Vytékající ropné látky mezitím silnici pořádně znečistily.