Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Šéfka socialistických žen Jandákovi: Jsme důležité

Šéfka socialistických žen Jandákovi: Jsme důležité
Placeholder | zdroj: Archiv

Předsedkyně sociálně-demokratických žen Jindřiška Maršová se podivila nad vyjádřením svého kolegy, poslance ČSSD Vítězslava Jandáka. Ten řekl, že nemá v politice ženy rád. Podle něj tam nepatří.

Jandákovi navíc připadají zbytečné organizace jako sociálně-demokratické ženy, nebo mládež a vadí mu kvóty, které nařizují zastoupení žen ve vládě nebo na kandidátkách.

„Ženy platí stejně jako muži daně, mají tedy stejné právo rozhodovat o politice, o osudu země. Zastoupení žen ve vládě a v parlamentu svým způsobem vypovídá o politické kultuře té dané země. Podívejte se na vyspělé evropské demokracie," řekla serveru ParlamentníListy.cz Maršová.

U zrodu mnoha politických stran stálo něžné pohlaví. „Neziskové organizace stojí na ženách, podobně tomu je i v počátcích politických stran. Podívejte se třeba na Věci veřejné. Muži se začnou zajímat, teprve když vidí, že z toho kouká pěkný kšeft," prohlásila žena, která se prohlašuje za radikální feministku. „To radikální říkám, protože tady, co není radikální, neuspěje."

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,130 26,210
USD 21,530 21,670
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma