Rusové dali Kreml do aukce

- Aktuality autor: str

Na oficiálních webových stránkách ruské správy státního majetku se objevila zpráva o tom, že se ruská vláda hodlá zbavit moskevského Kremlu. Prodejce uváděl, že nemá dostatek finančních prostředků pro pomoc separatistům na východě Ukrajiny.

Kreml byl dnes na internetu k mání za kouzelných 11 korun

Kreml byl dnes na internetu k mání za kouzelných 11 korun,zdroj: ThinkStock

Součástí aukce byl i příslib, že se prezident Vladimir Putin z Kremlu do měsíce od vydražení vystěhuje. Nabídku na web umístil účet se jménem Valerij Jeremejev. Stejně se jmenuje šéf okresnímu úřadu v Nižních Sergách.

Úředníci zapadlého městečka na svazích jižního Uralu při zadávání nabídky prokázali makléřský talent. "Nebytový objekt je v dobrém stavu po rekonstrukci, má dvě podzemní podlaží a chráněné parkoviště," píše se v oznámení. Výtečníci neopomenuli podstatný detail, kterým je současný nájemník honosného paláce. "Budova je obsazena prezidentem Ruské federace Vladimirem Vladimirovičem Putinem, který se musí vystěhovat během 30 dnů od okamžiku prodeje," rozptýlili právní pochybnosti o věcném břemenu.

Aukce začínala na příjemných 30 rublech (asi 11 korun) a veškerý výtěžek měl jít "na účet povstalců Novoruska". U dražby nechybělo spojení na největší ruskou banku Sberbank a poznámka o naléhavosti prodeje.

Média spekulují o tom, zda šlo o žert, politickou provokaci či promyšlený útok hackerů. Zjevně rozrušený Jeremejev pro ruskou televizní stanici Dožď uvedl, že na jeho úřad vnikli neznámí pachatelé. Padouši se bez jeho vědomí zmocnili počítače a následně na státní web umístili lukrativní realitní nabídku. Jak to bylo ve skutečnosti, teď vyšetřuje ruská kontrarozvědka FSB. 

Tagy: Rusko Kreml hacking zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK