Roman Šedý si odsedí dvaadvacet let

- Aktuality autor: red

Za loňskou vraždu muže v České Lípě půjde Roman Šedý s konečnou platností na 22 let do vězení. Rozhodl o tom dnes odvolací pražský vrchní soud, který tak potvrdil květnový verdikt ústeckého krajského soudu.

Na zločinu se podílela i Veronika Dolejšková, které prvoinstanční senát uložil osmnáctiletý trest. V jejím případě nabyl rozsudek právní moci už dříve.

Žena se svým komplicem svou oběť usmrtili trýznivým způsobem, aby získali peníze. Šedý třiapadesátiletého muže uškrtil poté, co ho násilím donutil prozradit PIN kód k platební kartě.

Škrtili ho kvůli PINu

Událost se stala loni 23. října večer v bytě v Hradecké ulici na českolipském sídlišti Špičák. Dolejšková muže znala, příležitostně si od něj totiž půjčovala peníze. Věděla také, kolik má asi na účtu. Šedý pak na muže při návštěvě zaútočil a začal ho škrtit šňůrou od termozářiče, dokud neprozradil PIN. Tělo poté odvlekl do koupelny, kde ještě dvojice muže řezala do zápěstí, aby se přesvědčila, zda je skutečně mrtvý.

Z bytu si pachatelé odnesli platební kartu, peněženku, řetízek, prsten, mobilní telefon zavražděného a lahvičky s alkoholem. Z účtu při několika výběrech v České Lípě a později v Praze vyčerpali téměř 146.000 korun. Už krátce po činu se odešli bavit a ještě v den vraždy poprvé použili i ukradenou platební kartu. Peníze utráceli do doby, než je zadržela policie. Vedle vraždy je proto soud uznal vinnými i z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Tagy: soud vězení trest vražda

Zdroje: ČTK