Kubice jmenoval nové náměstky, Veselského a Oliveriusovou

- Aktuality autor: red

Ministr vnitra Jan Kubice jmenoval k 1. červenci bývalého ředitele odboru mezinárodního práva Ondřeje Veselského a exšéfku ekonomického odboru Miroslavu Oliveriusovou svými náměstky.

Veselský má na starosti veřejnou správu, legislativu a archivnictví a Oliveriusová ekonomiku a provoz. Oba byli do začátku července výkonem funkcí jen pověřeni - po odchodu bývalých náměstků, které si přivedl exministr Radek John (VV).

Profesionálové

"Hlavním důvodem jejich jmenování byla profesní odbornost i schopnosti, které v daných oblastech dlouhodobě prokazovali. Všechny náměstky jmenoval ministr poté, co se přesvědčil, že jde o profesionály, kteří mají nejlepší předpoklady řízení svěřených úseků zvládnout," uvedla k tomu mluvčí ministerstva Denisa Čermáková.

Třiatřicetiletý Veselský vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Od listopadu 2001 do srpna 2007 působil na ministerstvu zdravotnictví, na ministerstvu vnitra je od října 2007. Devětačtyřicetiletá Oliveriusová získala vzdělání na obchodní fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Na ministerstvu vnitra působí v různých ekonomických pozicích od roku 1996, od března 2009 vedla ekonomický odbor.

Změny nebudou masivní, tvrdil Kubice

Kubice při svém dubnovém nástupu do funkce ministra avizoval, že změny ve vedení resortu nebudou, aspoň zpočátku, "masivní". Ještě do konce měsíce však na úřadu skončili Veselského a Oliveriusové předchůdci František Vavera (za VV) a Jiří Franc, náměstek pro strategie a programové řízení Michal Moroz a první náměstek pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Salivar (za ODS). Poslední z Johnových náměstků - Viktor Čech - odešel později a Kubice jeho funkci náměstka pro mezinárodní vztahy zrušil k 1. červenci.

Salivara nahradil v květnu Jaroslav Hruška, Kubice byl jeho nadřízeným v Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Morozova nástupce, bývalého ředitele odboru strukturálních fondů ministerstva Pavla Kryštofa jmenoval Kubice do funkce náměstka k 7. červnu.

Tagy: náměstek ministr

Zdroje: ČTK