Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -1°C Oblačno

Rakouská zima – elixír života

Rakouská zima – elixír života
zdroj: tisková zpráva

Rakousko nabízí úžasné lyžování, krásnou přírodu, vysoký standard ubytování v malebných alpských střediscích, moderní lanovky a vleky… a to vše kousek za hranicemi a za dostupnou cenu.

Slunečné lyžování v Hochzillertalu © Andi Franke

V Rakousku najdete vysokohorská ledovcová střediska, menší i velké lyžařské areály, které přes několik údolí spojují více míst, takže za jeden den nestačíte ani vše projezdit, nemluvě o nekonečných možnostech freeridu v nedotčené přírodě.

Stačí přejet jižní hranice a za chvíli jste v rakouských Alpách, kde po celou zimu najdete lyžařské oblasti, které uspokojí rodiny s dětmi, party mladých lidí, romantiky i velké sportovní nadšence. Jsou tu velmi kvalitní lyžařské školy pro děti od nejútlejšího věku. Téměř nikde nechybí snowparky, kde se dá řádit na můstcích a U-rampách. V údolích i na vysokohorských pláních jsou vždy dobře upravené běžecké stopy pro klasiku i bruslení. 

Běžecké lyžování u Achensee © Achensee Tourismus - Sportalpen zdroj: tisková zpráva

Běžecké lyžování u Achensee © Achensee Tourismus / Sportalpen

V půjčovnách si zapůjčíte nejen nejnovější typy lyží a snowboardů všech kategorií, ale určitě si pobyt na horách zpestříte, když jeden den vyzkoušíte monoski, bigfooty, nebo náročnou techniku telemarkových lyží. S horským vůdcem se pak můžete vydat do terénu, ať už na lyžařské dobrodružství jako skialpinisté při několikadenním přechodu horských masivů či „jen“ jako freerideři, vyrážející od vleků a lanovek mimo sjezdovky.

Zatímco sousední země mívají často problémy s nedostatkem sněhu, v Rakousku bývá téměř vždycky pořádná sněhová nadílka. Samozřejmě i tu jistí sněžná děla. Technika je vůbec na mimořádné úrovni. Moderní kabinové lanovky se střídají s často elektricky vyhřívanými šesti- až osmisedačkami chráněnými kryty proti větru.

Lyžování na čerstvě upravené sjezdovce © TVB Tiroler Oberland-Nauders - Martin Lugger zdroj: tisková zpráva

Lyžování na čerstvě upravené sjezdovce © TVB Tiroler Oberland-Nauders / Martin Lugger

Zimní dovolenou si můžete naplánovat do rušnějších mondénních míst s bohatým nočním životem či si dopřát romantiku v malebných horských vesničkách, které často zdobí úchvatná současná architektura - nové požární zbrojnice, moderní pily na dřevo, továrničky - to vše citlivě zasazené do přírodní scenérie. Můžete bydlet i na statku či si pronajmout horské chaty, situované přímo na sjezdovkách. Apartmány jsou prostorné a dobře vybavené. Veškerý komfort pak najdete v hotelech, obvykle se pyšnících letitou tradicí, která se předává z otců na syny po několik generací. Hoteliéři jdou s dobou v budování příjemných wellness center s bazény, mnoha druhy saun a nabídkou masáží.

653x367_Zimní dovolená v Nassfeldu zalitá sluncem © Martin Steinthaler - tinefoto zdroj: tisková zpráva

Zimní dovolená v Nassfeldu zalitá sluncem © Martin Steinthaler / tinefoto.com

Rakouská kuchyně je čím dál tím bohatší. Klasiku jako vídeňský řízek, císařský trhanec, domácí klobásy či špecle doplňuje stále častěji nabídka skvěle připravované zvěřiny i dalších nápaditých jídel, která se obvykle vaří z produktů místních farmářů. Večer se pak můžete vypravit do některého z nádherných rakouských měst. Tak už neváhejte ani minutu. Rakousko čeká!

Více informací o zimní dovolené v Rakousku najdete na oficiálních stránkách Rakouské národní turistické centrály Österreich Werbung.

Zdroje:
Inzerce