Dnes je pátek 9. prosince 2022., Svátek má Vratislav
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Přijeďte k nám na Gotberg!

Přijeďte k nám na Gotberg!
zdroj: tisková zpráva

Prázdniny začínají a s nimi i letní výlety. Tady je náš tip: zveme vás na jižní Moravu do vinařské obce Popice do vinařství Gotberg! Spojte návštěvu Pálavy s moderní vinařskou architekturou a ochutnávkou kvalitních přívlastkových vín. Na venkovní terase můžete pozvednout skleničku a přímo s výhledem na siluetu pálavských kopců tak spolu s námi oslavit páté narozeniny.

Letos v červnu tomu totiž bylo přesně pět let, kdy Gotberg vstoupil na český trh. Uteklo to jako voda, přestože náš život se točil hlavně kolem vína. Po celou dobu jsme pečovali o naše vinohrady na třech viničních tratích Panenský kopec, Svidrunk a Sonberk, vysadili jsme nové vinice na viničních tratíchStará hora a Unédy, rok co rok jsme usilovali o vaši přízeň novými kolekcemi přívlastkových vín v čele s naší vlajkovou lodí - Pálavou. Radovali jsme se z medailových úspěchů doma i v zahraničí. Také letošní jaro nám opravdu přálo na vinařských soutěžích anaše vína byla oceněna na Velehradě i v Praze, ale také v Plovdivu, v Paříži či Londýně. Nezapomeňte je u nás ochutnat!

Dopředu je možné objednat si degustaci s odborným výkladem sklepmistra Standy Málka či dalších kolegů na Gotbergu a nahlédnout do zákulisí výroby vína i zpracování hroznů. Mimochodem,  letošní bobule vypadají zatím velmi pěkně, keře mají dostatek slunce i vláhy a zdá se, že letošní počasí vinné révě zatím svědčí.

Cestu na Gotberg najdete snadno. Autem se vydejte směrem po dálnici z Brna do Bratislavy a v Hustopečích (EXIT 25) sjeďte z dálnice do obce Popice, kde před Obecním úřadem odbočte doprava a pokračujte do kopce do vinařství Gotberg.  V Popicích zastavuje vlak (trať Brno – Břeclav). Ze zastávky vás čeká asi třicetiminutová procházka vesnicí a vinohrady. Ultra lehká letadla a vrtulníky mohou přistát na letišti Popice (400 metrů dlouhá a cca 15 metrů široká zpevněná přistávací dráha) a odtud se vydejte pěšky do Gotbergu. Krabice vín čeká jako odměna na první odvážlivce, kteří k nám přiletí horkovzdušným balonem! Dle povětrnostních podmínek je možné přistát v blízkosti vinařství.

Poznejte, ochutnejte a užijte si Gotberg!

Zdroje:
Inzerce