Při nehodě sanitky zahynula pacientka

- Aktuality autor: red

U Nošovic na Frýdecko-Místecku havarovaly ve středu dopoledne sanitka a nákladní vůz. Podle policie při nehodě zahynula převážená sedmašedesátiletá pacientka, další dvě pacientky byly zraněny středně těžce.

Další sanitka dnes dopoledne uvízla na Novojičínsku ve sněhu na přejezdu, kde do ní vrazil vlak. Nehoda se obešla bez zranění, pasažéři v sanitce stačili včas vystoupit. O nehodách informovali policejní mluvčí. 

Podle dopravních policistů, kteří nehodu u Nošovic vyšetřují přímo na místě, sehrálo při nehodě svou roli špatné počasí, na silnici byl totiž navátý sníh z okolních polí. Podle policistů nejela sanitka rychle. Nehoda sanitky a nákladního automobilu na Frýdecko-Místecku se stala před 10:00. V sanitce kromě řidiče cestovaly celkem tři pacientky. Řidič vyvázl z nehody bez zranění. 

"Na místě zasahovaly tři posádky záchranné služby. Sedmašedesátiletá žena utrpěla smrtelná poranění hlavy, neslučitelná se životem, na místě podlehla. Další osmasedmdesátiletá pacientka má podezření na otřes mozku. Třetí cestující jednaosmdesátiletá paní poranění horní a dolní končetiny. Obě poranění jsou středně těžká, pacientky byly při vědomí," uvedl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. Podle něj se jednalo o převozovou sanitku Slezské nemocnice v Opavě. 

Podle frýdecko-místeckého policejního mluvčího Ivana Žurovce sanitka dostala smyk, několikrát se přetočila přes střechu. Kamion sjel z cesty, když se jí snažil vyhnout. "Bližší okolnosti nehody zjišťujeme. Silnice je uzavřená, odklání se doprava," dodal Žurovec. Kolem 11:30 policisté zprůjezdnili jeden pruh. 

Po nehodě sanitky a nákladního auta se v místě této kolize stala další havárie. U krajnice zastavilo civilní auto s policisty, kteří šli dávat první pomoc účastníkům nehody. Do jejich služebního auta narazil zezadu jiný vůz. Při této kolizi byla jedna osoba zraněna lehce. 

V Hladkých Životicích podle mluvčího novojičínské policie Petra Gřese najela sanitka na přejezd, kde kvůli sněhu uvízla. "Podle prvotních informací do ní narazil vlak. Je to nehoda bez zranění, osádka stačila vyskočit," uvedl Gřes. Nehoda se stala po 09:00. Policisté nyní nehodu vyšetřují na místě.

Zdroje: ČTK