Železničáři obnovili provoz na třetině zavátých tratí

- Aktuality autor: red

Kvůli nočnímu sněžení a silnému větru bylo uzavřeno celkem třiadvacet regionálních železničních tratí, do středečních odpoledních hodin se podařilo zprovoznit osm z nich.

Další tři tratě musely být uzavřeny kvůli srážce vlaku a auta, na dvou z nich už vlaky jezdí.

Hlavní trasy jsou sjízdné, informovala mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Na odstraňování navátého sněhu pracují zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). U většiny neprůjezdných úseků se podařilo zajistit náhradní autobusovou dopravu. 

Do 11:00 se podařilo zprůjezdnit tratě Podbořany - Kaštice a Šumperk Hanušovice. "Mezi Šumperkem a Hanušovicemi vlaky jezdí, ale kvůli ztíženým podmínkám mají zpoždění," upozornila Šubová. 

Po 12:00 byl obnoven provoz i na tratích Bečváry - Kolín, Pocinovice - Janovice nad Úhlavou, Radnice - Chrást u Plzně, Raspenava - Bílý Potok pod Smrkem, Lochovice - Zadní Třebaň a Frýdlant v Čechách - Nové Město pod Smrkem. 

I nadále jsou podle ČD neprůjezdné trasy: Rýmařov - Valšov, Valašské Meziříčí - Holešov, Lichkov - Štíty, Javorník ve Slezsku - Lipová Lázně, Svitavy - Žďárec u Skutče, Prachatice - Volary, Kralupy nad Vltavou - Velvary, Rakovník - Kralovice u Rakovníka, úsek Bělá nad Radbuzou - Tachov, Poběžovice - Staňkov, Moldava v Krušných horách - Dubí, Krnov - Jindřichov ve Slezsku, Kravaře ve Slezsku - Chuchelná, Frenštát pod Radhoštěm - Veřovice, Suchdol nad Odrou - Fulnek. 

Ještě dopoledne nedovolily klimatické podmínky zavést náhradní autobusovou dopravu v sedmi úsecích, po poledni už většinu postižených míst autobusy obsluhovaly. 

Na třech tratích byla dopoledne navíc přerušena doprava kvůli střetům vlaku s autem, dva z nich už jsou průjezdné, následky nehody se stále odstraňují v úseku Suchdol nad Odrou - Studénka. 

České dráhy upozorňují cestující, aby sledovali webové stránky www.cd.cz/mimoradnosti nebo kontaktovali zákaznickou linku 840 112 113, kde získají aktuální informaci o sjízdnosti tratí.

Tagy: vlak provoz přerušení sníh

Zdroje: ČTK