Dnes je čtvrtek 13. srpna 2026., Svátek má Alena
Počasí dnes 9°C Skoro jasno

Přežil dva měsíce v zasněženém autě!

18. 2. 2012 – 17:17 | Zpravodajství | Danica Klein

Přežil dva měsíce v zasněženém autě!
zdroj: Profimedia
Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu

Jistý Švéd přežil údajně dva měsíce v autě zasypaném sněhem. Když pro něj přijeli záchranáři, byl podchlazený a vychrtlý.

Muž prý v tuhých mrazech v oblasti města Umea na severovýchodě Švédska přežil díky tomu, že v autě měl spacák a jedl sníh. Záchranářům, kteří pro něho přijeli, tvrdil, že na odlehlé lesní cestě uvízl 19. prosince. Jeho zmizení nikdo nenahlásil policii. Policejní mluvčí dnes v rádiu SR řekl, že tvrzení muže uvězněného v autě se dá věřit, protože v okolí se nenašly žádné stopy. Cestu celou zimu nikdo neprotahoval. Trosečníka objevili lidé, kteří projížděli kolem na skútrech.

Teploty v okolí města Umea v posledních týdnech v noci klesaly i pod 30 stupňů Celsia. Nemocnice, v níž 45letý muž leží, uvedla, že na to, v jakých byl podmínkách, je v dobrém zdravotním stavu.

Zdroje:

Předchozí článek

Chelsea v útlumu: V osmifinále FA Cupu remizovala s Birminghamem

Následující článek

Pekhart se poprvé na jaře trefil a zařídil Norimberku tři body

Nejnovější články