Přepadený muž v Ostravě zemřel

- Zprávy autor: Jan Pastor

Devětapadesátiletý muž bránil svůj majetek, během zápasu na mostě v Ostravě-Výškovicích ale utrpěl vážná zranění, kterým později v nemocnici podlehl. Policie nyní hledá násilníka, kterému za loupež s tragickými následky hrozí až osmnáctiletý pobyt ve vězení. O případu informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Mladík tmavší pleti se rozhodl loupit minulý týden ve čtvrtek na ulici Výškovické v Ostravě-Výškovicích. Krátce před zločinem napadený ještě telefonoval se svou manželkou. Domů už ale nedošel. "Na mostě nad ulicí Proskovickou jej hledaný mladík dostihl a chtěl se zmocnit jeho tašky, ve které bylo pár set korun a osobní věci," popsala mluvčí začátek tragické události.

Napadený upadl na vozovku, kde zůstal ležet

Muž se ale nechtěl věcí vzdát a postavil se mladému násilníkovi ve věku okolo 20 až 25 let na odpor. "Došlo k zápasu. Napadený upadl na vozovku, kde zůstal ležet. Pachatel se neštítil mu vzít vyhlédnutou tašku a z místa začal utíkat," řekla Štětínská. Loupež vidělo hned několik lidí. Jeden ze svědků násilníka pronásledoval. Ten mu ale po krátké honičce zmizel mezi obytnými domy. Cestou uloupenou tašku i s celým obsahem zahodil.  "Svědek věci posbíral a vrátil se na místo napadení. Přivolaní lékaři převezli zraněného do nemocnice, kde však muž na následky zranění druhý den zemřel," řekla mluvčí policie.

V této souvislosti pátrají po mladíkovi tmavší pleti

Kriminalisté s pomocí svědků sestavili portrét lupiče. V této souvislosti pátrají po mladíkovi tmavší pleti ve věku 20 - 25 let. Vysoký je 175 centimetrů a má štíhlou postavu. "Vlasy měl na bocích vystříhané, ale na vrchu hlavy zhruba dva centimetry dlouhé a mírně zvlněné," doplnila popis policejní mluvčí. Na sobě měl tmavou šusťákovou soupravu a černé sportovní boty.

Zločin se stal na frekventované silnici. Kromě aut po ní jezdí i tramvaje a autobusy několika linek. Pachatel navíc prchal oblastí, kde se pohybovalo hodně lidí. "Občané mohou jakékoli informace k osobě, po které policisté pátrají, nebo k případu volat přímo kriminalistům. Telefonní číslo je 974 721 453. Mohou volat také na bezplatnou policejní linku 158 nebo je sdělit na nejbližší policejní služebně.

Tagy: přepadení Ostrava

Zdroje: ČTK