Poslanci ANO představí majetková přiznání

- Aktuality autor: Danica Klein

Poslanci ANO dnes představí svá majetková přiznání, která v minulých dnech zveřejnili na webových stránkách hnutí. Vysvětlí také, proč v dokumentech chybí například konkrétní údaje o výši půjček a hypoték. Zástupci ANO před volbami slíbili, že do týdne od složení poslaneckého slibu zveřejní svoje majetky. Termín uplynul v pondělí. 

Hnutí Ano 2011, Andrej Babiš

Hnutí Ano 2011, Andrej Babiš,zdroj: Isifa.com

Předseda hnutí a miliardář Andrej Babiš v dokumentu uvádí, že kromě stoprocentního vlastnictví firem skupiny Agrofert a firem SynBiol a Kostelecké maso uzeniny vlastní rodinný dům v Průhonicích, byt v pražské Bubenči, pozemky v několika obcích, další dva rodinné domy, zahrady a orná půda na Slovensku. Šéf poslanců Jaroslav Faltýnek zase uvedl, že kromě rodinného domu a rekreační chaty má polovinu vinného sklepu. 

Poslanci ale například neuvádějí informace o tom, jak velké splácejí úvěry. Podle poslance Martina Stropnického tím chtějí chránit své rodinné příslušníky. "Stav účtů, cenné papíry apod., ale i půjčky a jiné závazky uvádíme v příloze, která bude uložená u notáře (nebo v advokátní kanceláři) a bude okamžitě k dispozici vždy tehdy, když bude sněmovna požádána např. policií o vydání příslušného poslance," uvedl Stropnický v pondělí na facebooku. 

Tagy: poslanci zveřejnění ANO 2011 majetková přiznání

Zdroje: ČTK