Pitva neprokázala, že žalobce někdo zabil

- Aktuality autor: red

Pitva neprokázala cizí zavinění smrti bývalého šéfa odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Milana Horvátha.

Ten počátkem ledna zemřel po skoku z hotelu Continental v Brně. V tomto směru je vyšetřování uzavřeno, řekl mluvčí policie Pavel Šváb.

Zatím se blíže nevyjádřil k motivu činu. Horváth podle policejních zdrojů skočil ze střechy nebo balkonu hotelu. 

Horváth vedl jeden z elitních odborů NSZ, a to až do května 2007, kdy mu zloději ukradli doklady ke kauze uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Pak byl řadovým pracovníkem NSZ. V uplynulých dnech ale způsobil v Brně lehkou dopravní nehodu pod vlivem alkoholu, a ministryně spravedlnosti jej proto zprostila funkce státního zástupce. 

Z dostupných informací vyplývá, že měl v krvi přes promile alkoholu, když počátkem listopadu boural. Narazil do jiného vozidla. Nikoho sice nezranil, ale z místa ujel. Pak se zjistilo, že řídil opilý. Byl podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí pokuta nebo rok vězení. 

Po ztrátě dokladů ke kauze Krejčíř tvrdil, že mu je ukradli zloději z jeho vozu v brněnské Jaselské ulici. Údajní pachatelé byli vypátráni. Uvedli ale, že kufřík našli. Brněnská soudkyně Dagmar Bordovská proto loni v říjnu 2008 rozhodla, že se trestný čin nestal.

Zdroje: ČTK