Otec byl obviněn z vraždy dcery (†12)

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. V Jablonci nad Nisou byla dnes ráno zavražděna dvanáctiletá dívka. Podle informací ji údajně zabil její otec. Policie incident potvrdila. Ráno zadržela čtyřiašedesátiletého muže, kterého podezřívá z útoku nožem na osobu v příbuzenském vztahu. Muž je v policejní cele a odpoledne byl obviněn z vraždy, hrozí mu až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest. 

V Jablonci došlo k vraždě (ilustrační foto).

V Jablonci došlo k vraždě (ilustrační foto).,zdroj: Mediafax

Incident stal okolo 05:00 a muž k dívce po něm sám zavolal záchranku, ta už jí ale nedokázala pomoct. "Mohu potvrdit, že v ranních hodinách zadrželi policisté čtyřiašedesátiletého muže v Jablonci, je důvodně podezřelý z násilného trestného činu spáchaného na nezletilé dívce. Ta dnes zemřela po násilném útoku nožem," řekla policejní mluvčí Ivana Baláková. 

Podle informací šlo o otce a dceru, policie příbuzenský vztah ani další podrobnosti blíže komentovat zatím nechce. "Čin se odehrál v bydlišti zadrženého. Ten se nyní nachází v policejní cele," dodala mluvčí. Odpoledne byl muž obviněn. Za vraždu dítěte mu hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. 

Tagy: smrt vražda otec ubodani jablonec

Zdroje: ČTK