Dnes je úterý 21. července 2026., Svátek má Vítězslav
Počasí dnes 21°C Oblačno

Odpoledne přijdou bouřky se silným větrem

14. 7. 2011 – 10:51 | Zpravodajství | Danica Klein

Odpoledne přijdou bouřky se silným větrem
zdroj: tisková zpráva
Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu

Obyvatelé Moravy mohou bouřky, které v noci na dnešek zasáhly Čechy, očekávat během dneška. Ojediněle je doprovodí přívalové srážky, kroupy a silný nárazový vítr, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na pátek pak mají bouřky na východě republiky přecházet do trvalejšího deště, který bude zejména v Beskydech vydatnější.

Vydatný déšť

Nebezpečím bouřek je podle meteorologů zejména v tom, že mohou v některých místech prudce a na krátkou dobu rozvodnit především menší toky.

Výstraha před bouřkami platí od dnešních 10:30 do pátečních 06:00 pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Ve Zlínském a Moravskoslezském kraji by pak měli v pátek od půlnoci do 10:00 počítat s vydatným deštěm.

V Čechách noční bouře napáchala řadu škod v podobě popadaných stromů, bleskem zapálených objektů nebo zaplavených sklepů či komunikací. Tisíce domácností jsou také stále bez proudu.

Zdroje:

Předchozí článek

Děsivá předtucha Dufka: Vláda chce reformou důchodů nakrmit banky

Následující článek

Děsivá bouře: Blesk zasáhl chlapce, tisíce lidí jsou bez proudu

Nejnovější články